Album warty posiadania

- Tak bogata kolekcja pocztówek, ocalonych od zapomnienia zdjęć na rynku wydawniczym pojawia się w naszym regionie po raz pierwszy - to najlepsza rekomendacja ze strony Romana Guzelaka.

Roman Guzelak z nową propozycją wydawniczą.   |  fot. (ro)

Dotyczy ona najświeższej pozycji książkowej " Ziemia chojnicka na pocztówkach z kolekcji Tadeusza Święcickiego". Z czego wynika ta wyjątkowość? To nie tylko zbiór znanych już widoków z Chojnic ale także unikatów - nie publikowanych dotąd widokówek z gminy Chojnice czy Brusy a także z miejscowości, które niegdyś należały do chojnickiego powiatu. A gwoli statystyki - na 180 stronach zaprezentowano ok. 350 widokówek. Książka została wydana bardzo starannie - wszystkie karty pocztowe są zaprezentowane w swojej oryginalnej szacie graficznej i kolorystyce, opatrzone opisami w języku polskim i niemieckim.

- Taka dwujęzyczność albumu nie jest sprawą przypadku - wyjaśnia prezes Promocji Regionu Chojnickiego. - Adresujemy te książkę do mieszkańców naszego regionu a także licznych turystów z Niemiec, którzy przyjeżdżają obejrzeć ziemię, na której mieszkali sami lub żyli tu ich przodkowie.

Nakład ksiązki wynosi 1000 egzemplarzy, cena - 49 złotych. Jest ona dostępna w biurze Promocji Regionu Chojnickiego na Starym Rynku 4 , będzie też dostępna w księgarniach.

(ro)