Absolutorium dla Burmistrza Brus udzielone

Rada Miejska w Brusach większością głosów udzieliła burmistrzowi absolutorium z wykonania budżetu. Głosowanie w tej sprawie odbyło się dzisiaj (29.06.) podczas 34. sesji w bieżącej kadencji.

Burmistrz Brus otrzymał wotum zaufania i przyjął gratulacje.   |  fot. UM Brusy

Ubiegłoroczny budżet Brus zamknął się nadwyżką w wysokości około 950 tysięcy złotych. Zarówno dochody, jak i wydatki, przekroczyły 100 milionów złotych. Na inwestycje przeznaczono ponad 20 milionów złotych. Na liście zrealizowanych zadań znalazło się około 20 pozycji. - Były to inwestycje realizowane przede wszystkim w zakresie transportu i łączności. Mam tutaj na myśli zwłaszcza inwestycje drogowe, a wśród nich między innymi budowę ulic na osiedlu Słonecznym w Brusach, budowę ulicy Polnej, ale też ostatnio zakończoną budowę ulicy Długiej w Męcikale, czy ulicy Kościelnej w Kosobudach – mówi Witold Ossowski, Burmistrz Brus.

Wśród inwestycji znalazła się też przebudowa budynku starej szkoły. Po rewitalizacji i dostosowaniu obiektu do nowych funkcji, uruchomiono tam Środowiskowy Dom Samopomocy oraz „Centrum Usług Społecznych”. - Miniony rok był trudny ze względu na trwającą pandemię. Wiemy, że wzrastały ceny i koszty realizowanych zadań inwestycyjnych, co wymuszało zmiany w budżecie i szacowanie na nowo niektórych zadań inwestycyjnych – dodaje burmistrz. Zadłużenie Gminy Brusy na koniec ubiegłego roku wyniosło bezpieczne 22 procent.

Weronika Synak. UM Brusy