90 tys. zł na wymianę kopciuchów

Taką kwotę, od marca, ratusz planuje przeznaczyć na program „Wsparcia mieszkańców Chojnic w wymianie pieców węglowych na inne”. Na gospodarstwo domowe przypadnie po 3 tys. zł.

Burmistrz zakłada, że jeśli radni poprą program podczas najbliższej sesji (24 lutego) to wejdzie on w życie wraz z początkiem marca.   |  fot. olo/archiwum

Do tej pory, mieszkańcy miasta starający się o dofinansowanie na wymianę tzw. kopciuchów, na bardziej ekologiczne źródła ciepła, mogli aplikować tylko do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska lub Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Kolejną alternatywą ma być „Wsparcie mieszkańców Chojnic w wymianie pieców węglowych na inne”.

- Inne to znaczy albo gaz, albo pompy ciepła, albo inne ustroje. Ale nie węgiel - mówi Arseniusz Finster. Na program, który ma być realizowany nie tylko w 2020 roku, ale i później, miasto planuje przeznaczyć 90 tys. zł. Dotacja na gospodarstwo domowe ma wynosić 3 tys. zł. - Chcemy zobaczyć czy chojniczanie będą zainteresowani. Obywatel może oczywiście się starać też o inne źródła finansowania. My tych źródeł nie zamykamy - informuje włodarz.

Anna Zajkowska

Zapisz

 1. 15 lutego 2020  07:52   Znowu o łepkach a nie ...   anonim

  Znowu o łepkach a nie kompleksowo i z głowa plan na 2-3 lata ehhhh urzedasy. 30 gospodarstw kropla .........

  8
  3
  Odpowiedz
 2. 14 lutego 2020  15:53   W czwartek 20lutego na tvp1 o ...   anonim

  W czwartek 20lutego na tvp1 o godz. 22:25 w magazynie sledczym Anity Gargas odcinek pod tytulem Cala prawda o Chojnickim ukladzie o L.Bonnie, burmistrzu, Puluchu i Wojcie. Zapraszam do ogladania

  43
  13
  Odpowiedz