30 wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości w tym 28 w obrębie przejść dla pieszych

Policjanci z wydziału ruchu drogowego, chojnickiej komendy, przeprowadzili wczoraj działania „Prędkość”. Celem tych działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących prędkości.

Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących dozwolonej prędkości oraz uświadamianie kierującym, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zbyt szybka jazda.   |  fot. ilustrac./KPP

Policjanci uświadamiali również kierowców, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zbyt szybka jazda. ardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Ale co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego. W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie, albo inni uczestnicy ruchu drogowego.

W ramach prowadzonych działań policjanci przeprowadzali kontrole prędkości m.in w obrębie przejsść dla pieszych w Chojnicach, Rytlu, Łęgu, Nieżychowicach oraz Gutowcu przy wykorzystaniu videorejestratorów oraz radarowych mierników prędkości. Łącznie skontrolowali ponad 50 pojazdów, ujawnili 30 wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości w tym 28 w obrębie przejść dla pieszych. 

Policjanci zatrzymali 1 nietrzeźwego kierującego, któremu zatrzymali prawo jazdy, a także pracowali przy kolizji drogowej,w której jeden z uczestników nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania. Wobec kilku osób stróże prawa zastosowali pouczenia.

Policjanci apelują do każdego o rozwagę na drodze. Również do kierowców - zmniejszenie prędkości wbrew pozorom nie opóźni zbytnio dotarcie na miejsce przeznaczenia - a może znacząco poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

KPP