30 absolutorium wójta Zbigniewa Szczepańskiego

Podczas sesji rady Gminy Chojnice, 15 osobowe gremium, jednogłośnie, przyznało Zbigniewowi Szczepańskiemu absolutorium za wykonanie budżetu w 2019 r. To już 30 raz w karierze wójta, kiedy radni, bez sprzeciwu, przyznali mu także wotum zaufania.

W czerwcu minie 30 lat jak Zbigniew Szczepański objął funkcję wójta Gminy Chojnice. W tym czasie nie zdarzyło się by włodarz nie otrzymał, jednomyślnego, wotum zaufania oraz absolutorium od gminnych radnych.   |  fot. A. Zajkowska

W ubiegłym roku Gmina Chojnice wykonała 99 proc. plan po stronie dochodów oraz 92 proc. po stronie wydatków. Nadwyżka budżetowa wyniosła 5 mln zł. W 2020 rok samorząd wszedł z długiem publicznym na poziomie 35 proc.

Między innymi za ten wynik, podczas wczorajszych (20.05.) obrad Radnych Rady Gminy Chojnice, ci, jednogłośnie, bez dyskusji i dodatkowych zapytań, przyznali wójtowi Zbigniewowi Szczepańskiemu absolutorium za wykonanie budżetu oraz wotum zaufania. Rajcy, jednomyślnie zagłosowali także za przyjęciem sprawozdania finansowego za rok 2019.

- Bardzo chciałbym podziękować w imieniu rady, dyrektorów, pracowników za zaangażowanie w pracę na rzecz gminy. Za wkładanie wielkiego serca, przez te wszystkie lata, w rozwój tej najpiękniejszej gminy w Polsce, czyli Gminy Chojnice - mówił Ryszard Kontek, przewodniczący rady gminy. - Bardzo dziękuję za to 100 procentowe absolutorium.

- Chciałbym podziękować za współpracę naszym wspaniałym radnym, wszystkim sołtysom, bo to są moi zastępcy w terenie, no i przede wszystkim mojej szanownej załodze, dyrektorom, współpracownikom, bo wójt sam w samorządzie by nic nie zrobił - skwitował Zbigniew Szczepański.

Anna Zajkowska

 1. 22 maja 2020  08:49   Czy w radzie gminy jest ... (1)   anonim

  Czy w radzie gminy jest jakaś opozycja?

  6
  2
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 2. 22 maja 2020  08:48   Potrzeba zmiany, czasy się ...   anonim

  Potrzeba zmiany, czasy się zmieniają...

  7
  1