230 tys zł. dla organizacji pozarządowych

Taką kwotę na realizację zadań rozdysponował w tym roku powiat. Granty przyznano NGO-som zajmującym się kulturą i sztuką, szeroko rozumianą kulturą fizyczną oraz zadaniami z zakresu ochrony zwierząt i ochrony dziedzictwa narodowego.

Powiat dofinansował granty różnymi kwotami. W sporcie na drugiej pozycji uplasował się ChKŻ.   |  fot. Ilustracyjne

Na kulturę fizyczną w 2020 roku powiat przeznaczył 145 tys. zł. O granty ubiegało się 25 organizacji pozarządowych. Najwięcej na swoje działania, szkolenie młodzieży w zakresie piłki nożnej i lekkoatletyki, otrzymał klub MKS Chojniczanka 1930. Jest to kwota rzędu 20 tys. zł. Chojnicki Klub Żeglarski na szkolenie młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie oraz szkolenia i organizację wyjazdów krajowych i zagranicznych dla młodych uzdolnionych sportowo osób, dostał 14 tys. 500 zł. Trzeci uplasował się CHKS „Kolejarz”. 13 tys. zł przeznaczone zostaną na treningi dzieci i młodzieży w piłce nożnej oraz lekkoatletykę.

Na kulturę i sztukę powiat przeznaczył 70 tys., czyli o 38 tys. zł więcej niż w roku ubiegłym. O grant aplikowało 21 stowarzyszeń. Największą kwotę, 10 tys. zł, otrzymała fundacja Szarża pod Krojantami na organizację m.in. inscenizacji wydarzeń z 1 września 1939 roku. Drugi na liście uplasował się Dworek Polski. Stowarzyszenie po raz kolejny zorganizuje konkurs Kawiarenki Piosenki Polskiej oraz odbywającą się w chojnickiej Fosie Miejskiej majówkę z przeglądem kapel ludowych „Na Szlaku Kultur”. Na te działania przyznano 9 tys. 500 zł. Kwotą 4 tys. zł, powiat dofinansował także organizację festiwalu Ostoya.

Na ekologię i ochronę zwierząt rozdysponowano 10 tys. zł. Aplikowały dwie organizacje: stowarzyszenie „Chojnicki Alarm dla Klimatu”, który zamierza edukować poprzez zabawę (1 tys. zł) oraz Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja. Organizacja na leczenie, rehabilitację i opiekę nad dzikimi ptakami oraz małymi ssakami dostała 9 tys. zł.

Anna Zajkowska