11 listopada wystąpi Marcin Wyrostek

Jak już wcześniej informowaliśmy 11 listopada w Chojnicach z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wystąpi akordeonista Marcin Wyrostek.

O listopadowych wydarzeniach kulturalnych poinformował Zbigniew Buława, szef referatu kultury i sportu w chojnickim ratuszu.   |  fot. red.

Marcin Wyrostek przyjedzie do Chojnic wraz z zespołem Corazon. Tego wirtuoza akordeonu chojniczanie mogą pamiętać z programu Mam Talent, który zresztą wygrał. Wyrostek jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Katowicach i członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów.

Koncert z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości odbędzie się 11 listopada o godz. 18.00 w bazylice mniejszej. Wstęp jest darmowy, jednak ze względu na liczbę miejsc będą obowiązywały zaproszenia.

Będzie można odbierać je w biurze parafialnym w poniedziałek 5 listopada od godz. 9.00 do 11.00 oraz od godz. 17.30 oraz w środę 7 listopada od godz. 8.30 i od godz. 17.30 w siedzibie Chojnickiego Centrum Kultury przy ul. Młodzieżowa 44 (1 osoba może otrzymać 2 zaproszenia).

To jednak nie koniec wydarzeń tego dnia. Już z rana o godz. 10.00 Projekt Chojnicka Samorządność zaprasza wszystkich chętnych do startu, a tych mniej chętnych do kibicowania, w II Biegu dla Niepodległej w Parku 1000 - lecia.

Godzinę później nastąpi przemówienie starosty i złożenie kwiatów przez delegacje pod pomnikiem Orła oraz przejście pod pomnik Chrystusa Króla. O godz. 12.00 odbędzie się uroczysta msza święta w bazylice.

O godz. 16.00 Dworek Polski zaprasza do auli SP nr 1 na koncert laureatów konkursu „Piosenki Polskiej”.

(olo)

Zapisz