Zarząd Powiatu zatwierdził wyniki konkursów grantowych

Dziś (20.01.) na stronie www Powiatu Chojnickiego, BIP-u i profilu FB Powiatu ukazały się informacje o wynikach konkursów grantowych dla organizacji pozarządowych. UM Chojnice ograniczył się jedynie do Biuletynu Informacji Publicznych.

Znane są już wyniki otwartego konkursu na granty, który ogłosił zarząd powiatu chojnickiego.   |  fot. Rmak

Zarząd Powiatu Chojnickiego zatwierdził decyzje komisji konkursowych i przyznał organizacjom oraz stowarzyszeniom granty na prawie 250 tys. zł. Najwięcej przypadło dla „Kultury fizycznej”, czyli 145 tys. zł. Lista beneficjentów liczy 43 pozycje. Nie podano kwot o które wnioskowały NGO. Najwięcej łącznie otrzymał klub MKS Chojniczanka.

Na szkolenie młodzieży w piłce nożnej 16 tys. zł, w lekkoatletyce 5 tys. zł. Borowiak Czersk na szkolenie młodzieży otrzymał 9 tys. zł; tyle samo przyznano dla ChKS Kolejarz, ale łącznie na lekkoatletykę i piłkę nożną, do tego 6 tys. na dwie imprezy sportowe; II-ligowy MKS Handball Czersk na szkolenie młodzieży w piłkę ręczną otrzymał 4,5 tys. zł oraz 2 tys. na imprezę sportową; UKS Bokser z Chojnic – 4 tys. zł oraz 3 tys. zł na imprezę sportową; ChKŻ łącznie 12 tys. zł na szkolenia oraz 5 tys. zł na imprezy sportowe.

Jedynym beneficjentem w szufladce pt. Bezpieczeństwo publiczne jest Fundacja Rozwoju Regionalnego TUR. Otrzymała grant w wysokości 4905 zł. W „Ochronie i promocji zdrowia” kwotę 15 tys. zł podzielono pomiędzy Fundację TUR (6500 zł), TPH Hospicjum (7500 zł) oraz Stowarzyszenie "Dla Naszej Gminy" z gminy Czersk (1000 zł). W Ekologii i ochronie zwierząt trafiło do 4 podmiotów razem 20 tys. zł: "Dla Naszej Gminy" 1500 zł na ekologiczny piknik, Alarm dla Klimatu 5000 zł na edukację ekologiczną, „Charzy…” 5500 zł na jarmark ekologiczny oraz Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja na „Leczenie, rehabilitacja oraz opieka nad dzikimi ptakami i drobnymi ssakami z terenu powiatu chojnickiego” 8000 zł.

Lista odbiorców grantów w dziale Kultura i sztuka ma 34 pozycje. Kwotę 65 tys. zł podzielono m.in. dla: KGW Łężanki na Łęskie Kapuśniaki (3 tys. zł); Klub "Tygodnika Powszechnego" na organizację 3 imprez otrzymał wsparcie po 500 zł; Bazylika Mniejsza otrzymała na letnie koncerty organowe 2000 zł oraz na konkurs biblijny 1000 zł; CK Podziemia na organizację 5 imprez łącznie 3000 zł; festiwal InterTony ma grant 3000 zł; Dworek Polski otrzymał na swoje imprezy razem 14600 zł.

Więcej szczegółów na stronie Powiatu Chojnickiego.

(je)