Zwycięstwo na pożegnanie ligi

Ostatnie spotkanie ligowe „Red Devils” z warszawską ekipa AZS UW w I lidze futsalu, było zarazem pożegnaniem z ligą. Nowy sezon chojnicki zespół rozpocznie w ekstraklasie PLF.

Red Devils po rocznej przerwie ponownie wrocił do grona najlepszych futsalowych druzyn w kraju.   |  fot. m.n.

Chojniczanie do dzisiejszego spotkania (3.05) przystąpili w roli faworytów. W 12 min. po podaniu Kaźmierczaka gola strzelił Sobański. W 16 min. w zamieszaniu podbramkowym gospodarze zdobywają wyrównującą bramkę. Remisem 1:1 zakończyła się pierwsza cześć spotkania.

Początek drugiej połowy to ambitna gra AZS, jednak to nie oni zdobywają drugą bramkę w meczu. W 33 min. Papierowski podwyższa na 2:1. Minutę później po strzale z dystansu warszawiacy zdobywają drugiego gola. Wynik 2:2. W 36 min. Papierowski ponownie zdobywa gola podwyższając na 3:2 reddevils_chojnice.gifdla Red Devils. Ostatnie minuty spotkania miały swoją dramaturgię i to za sprawą zawodników AZS. W 38 min. po błędzie chojnickiej obrony pada wyrównująca bramka na 3:3. Podrażnieni takim obrotem sprawy, zawodnicy Red Devils dążą do zdobycia kolejnego gola. W 39 min. gospodarzy ratuje słupek, minutę później to Sobański wybijając piłkę z bramki - chroni gości przed utratą kolejnego gola. Na kilka sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego – Sundeev idealnie zagrywa do Każmierczaka, który takich okazji raczej nie marnuje i chojniczanie wygrywają spotkanie różnicą jednej bramki 4:3 (1:1).

RD: 1 Kępa, 21 Burglin - 3 Sobański, 10 Żołądź, 11 Sundeev, 77 Kaźmierczak - 2 Papierowski, 13 Mączkowski, 17 Skiba, 23 Szynwelski - 18 Repiński (16 Chrzonowski).

Trener Artur Chrzonowski, kierownik Marcin Synoradzki.