Zwycięska konfrontacja Chojniczanki

W meczu 14 kolejki II ligi Chojniczanka podejmowała na własnym boisku Stal Rzeszów. Goście przed spotkaniem zajmowali w tabeli 6 miejsce i mając na koncie 21 punktów. Gospodarze plasowali się „oczko” wyżej z takim samym dorobkiem punktowym.

Chojniczanka pokonała u siebie Stal Rzeszów 2:1 po emocjonującej rywalizacji. Tym samym gospodarze przerwali passę trzech meczów bez zwycięstwa.   |  fot. Rmak

Chojniczanka ma jednak rozegrany o jeden mecz mniej. Oba zespoły w ostatnich tygodniach przeżywały lekki kryzys i dzisiejsza konfrontacja miała dać odpowiedź, kto ma „tąpnięcie” za sobą.

CHOJNICZANKA - STAL RZESZÓW 2:1

Chojniczanka: Sokół - Mudra, Grolik, Bartosiak, Wachowiak (89 Grobelny), Kona, Czajkowski, Orlik (66 Napołow), Ziętarski (66 Golański), Klichowicz (81 Trojanowski), Skrzypczak (89 Emche).

Bramki: 0:1 - Reiman 31 (rzut karny), :1:1 - Skrzypczak 43 (rzut karny). 2:1 - Klichowicz 46

Żółte kartki: Sokół, Orlik (Chojniczanka) - Bieszczad, Olejarek (Stal).

Pierwsza cześć spotkania była wyrównana, chociaż początkowe minuty przemawiały na korzyść przyjezdnych. Wraz z upływem czasu zarysowała się przewaga Chojniczanki, która mogła zwiększyć dorobek bramkowy po uderzeniach Wachowiaka i Klichowicza. Oba zespoły w tej części meczu również skutecznie wykorzystały rzuty karne.

Po przerwie Chojniczanka wyszła błyskawicznie na prowadzenie, Klichowicz będąc w dogodnej sytuacji strzałem na dalszy słupek trafił na 2:1! Stal próbowała odrobić straty, ale dobra gra defensywy Chojniczanki niweczyła ich ataki.