Zostałeś oszukany przez biuro podróży? Zgłoś się do adwokata!

Zbliża się piękny okres wakacji w ciepłych krajach. Wielu z nas planuje swój wypoczynek poza granicami naszego kraju. Najłatwiejszym sposobem na realizację marzeń jest skorzystanie z ofert biur podróży.

W ostatnich kilku latach w mediach często pojawiały się informacje o przypadkach turystów, którzy zostali oszukani przez biura podróży, a ich wymarzone wakacje stały się koszmarem albo co najmniej wielkim rozczarowaniem.   |  fot. (nad.)

Które w okresie letnim prześcigają się w kuszeniu nas swoimi ofertami. Doświadczenie dla wielu, którzy z takich ofert skorzystali, jest niestety przykre, bo zdarza się, że stajemy się ofiarami oszustwa. Co zrobić, kiedy to co zastaliśmy na miejscu nie zgadza się z zapisem w umowie? Często zamiast luksusowego pokoju zastajemy brudny, ciasny pokój, a obiecanych w pakiecie atrakcji po prostu nie ma.

Urlop zmarnowany, radość przez łzy i co dalej? Czujemy się oszukani, a sami nie wiemy od czego zacząć, aby dochodzić swych praw i odzyskać pieniądze. Najlepszym wyjściem w takiej sytuacji jest zwrócenie się o pomoc do adwokata i przekazanie mu wszystkich informacji. Często jesteśmy daleko od domu, ale w takiej sytuacji warto skorzystać z szybkiej porady telefonicznej.

Każda informacja pozyskana od adwokata ułatwi nam kolejne kroki. Możemy faksem przesłać wszelkie warunki umowy zawartej z organizatorem i poprosić o pomoc prawną. Przede wszystkim adwokat zapozna się z wszelkimi warunkami umowy, którą zawarliśmy z biurem, określi na ile dane biuro podróży nie wywiązało się z usług obiecanych umowie i podejmie odpowiednie kroki. Drogą prawną złoży reklamację w naszym imieniu, będzie wnioskował o odszkodowanie za niedopełnienie warunków umowy.

Kiedy organizator nie jest zainteresowany zwrotem kosztów naszego wyjazdu czy też ich części, to w zależności od sytuacji w jakiej się znajdujemy nasz pełnomocnik może nam zaproponować zupełnie inne wyjście. Mowa tutaj o odstąpieniu od umowy, a to oznacza natychmiastowe spakowanie swoich bagaży i powrót do kraju. Dla osób szukających pilnej porady z pomocą przychodzi lista adwokatów w wyszukiwarce prawników na polecprawnika.pl.

Adwokat przekaże nam wszelką wiedzę na temat konsekwencji takiego działanie, pokaże czego mamy prawo się domagać w związku z podjęciem takiej decyzji. Będziemy spokojni i zabezpieczeni przepisami prawnymi, jednak sami nie jesteśmy wstanie tego zrobić. To szereg możliwości przedstawionych przez mecenasa pozwoli nam w dalszym czasie dochodzić swoich racji.

Z reguły nie mamy świadomości czego możemy się domagać od organizatora, zawsze nasza uwaga skupia się wokół środków finansowych. Często adwokat, któremu zlecimy dalsze prowadzenie naszej sprawy może wystąpić także o zadośćuczynienie za poniesioną przez nas krzywdę, czyli tzw. szkodę niemajątkową, czyli zmarnowany czas, stres, poczucie wyrządzonej szkody.

Nie zawsze zaistniała sytuacja wynika z działań biura turystycznego, co trzeba przed złożeniem reklamacji dokładnie sprawdzić, ale to zostawmy naszemu prawnikowi.

(nad.)