"Zostajemy w UE" Manifestacja na rynku

W niedzielę wieczorem na rynku w Chojnicach kilkadziesiąt osób protestowało w związku decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. wyższości prawa polskiego nad unijnym.

Na chojnickim rynku grupa zebranych wyraziła swoje poparcie dla Unii Europejskiej.   |  fot. red.

Ponad sto osób na spontanicznym proteście było przeciw polityce PiS zmierzającej do polexitu. Wśród protestujących m.in. obecny był wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Bonna. Protest organizowany pod nazwą "ZostajeMY w UE" zgromadził na rynku chojniczan z transparentami i flagami.

 - Cieszę się ze jesteśmy tutaj razem. W ten sposób pokazujemy, że nie jest nam obojętne, że nie jest nam wszystko jedno – powiedziała nam jedna z uczestniczek manifestacji. - Jeśli ktoś z rządzących zamierza zamknąć drzwi UE przed Polską, to niech to robi dla siebie samego. My chcemy zostać w UE i Unia Europejska też chce abyśmy byli z nią – dodała inna.

Uczestnicy wyrażali swoje niezadowolenie po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Szkoda, iż mało ludzi zgromadziło się w trakcie niedzielnego wieczoru w tak ważnym momencie dla Polski, bowiem frekwencja w Chojnicach mogła być o wiele wyższa.

Więcej w relacji video.

(red.)