Znów problem z parkowaniem za skarbówką. Pomoże komisja?

Mieszkańcy i właściciele garaży „za skarbówką” permanentnie skarżą się, że ich garaże są zastawiane, a przejazd w tym miejscu często jest przez to utrudniony. Powstała nawet komisja, która ma się tym problemem zająć.

Użytkownicy garaży skarżą się, iż parkujące pojazdy uniemożliwiają im swobodny dojazd do nich.   |  fot. (m.n.)

Temat parkowania za Urzędem Skarbowym przy garażach sięga w Chojnicach już kilku lat. Mimo różnych znaków, zakazów, zawsze był tam problem z parkującymi, którzy często niefortunnie zastawiali innym wjazd np. do garażu. Pozostał w tym miejscu znak strefa zamieszkania, który nakłada pewne ograniczenia.

Zezwala on na wjazd (znajdują się tam m.in. placówki handlowe), ale takie oznaczenie powoduje, że można parkować tylko w miejscach do tego wyznaczonych. A tych nie ma, więc kierowcy chętnie zostawiają pojazdy gdzie popadnie – co widać na zdjęciach wykonanych we wtorkowe południe. Wszystko dlatego, że  jest to ścisłe centrum, a nie trzeba płacić za parkowanie.

Trudno o dobre rozwiązanie w tym miejscu – tłumaczy komendant straży miejskiej Arkadiusz Megger. Właściciele chcieliby, aby służby częściej interweniowały w tym miejscu, a ich przełożeni tłumaczą, że nie mogą zostawić tam patrolu na 8 godzin.

Może jednak uda się coś wymyślić, bo powstała specjalna komisja do spraw rozpatrzenia wniosków mieszkańców dotyczących problemów komunikacyjnych w rejonie garaży usytuowanych przy Młyńskiej 26 oraz przy blokach 31 Stycznia 36-44. Przewodniczącym komisji został Jarosław Rekowski, zastępcą Arkadiusz Megger, a w skład weszli też: Tadeusz Rudnik, Alicja Szulc i Maciej Gierszewski.

(olo). Fot.(m.n)

Zapisz

 1. 16 maja 2018  22:28   No jak pan Rudnik tym się ...   chojniczanin

  No jak pan Rudnik tym się zajmie to na pewno będzie efekt wizyty Emila

  11
  0
  Odpowiedz
 2. 16 maja 2018  16:31   Pomoże zmiana władzy w Chojnicach   Kamil

  Nasz wspaniały burmistrz umie tylko wydawać zgody pod budowy supermarketow żeby chojniczanie robil za niewolników u zachodnich okupantow Polski. A daleko dobrych przykładów nie trzeba szukać zobaczcie w Toruniu Pan Prezydent Zalewski stawia kilka wielopoziomowych parkingów na 300 miejsc w miejscach zatloczonych i problem znika. Znając chojnicka władze to zaraz tam się zaroi od straży wiejskiej żeby ludzia mandaty wypisywali i w taki sposób problem w oczach nieomylnego zniknie.

  16
  9
  Odpowiedz