Znamy gwiazdy tegorocznej Nocy Poetów

Za miesiąc 5 sierpnia w Chojnicach zaroi się od gwiazd. Jednak nie tych na niebie, a w fosie. Znamy już nazwiska aktorów i poetów oraz nazwy zespołów, które umilą mieszkańcom i turystom sobotnią noc.

Już za miesiąc 23 Noc Poetów. Do Chojnic przyjadą znani aktorzy i poeci.   |  fot. (arch)

Przed nami 23. edycja Chojnickiej Nocy Poetów. Jak co roku w fosie pojawią się znani i mniej znani poeci, aktorzy i zespoły. Kto wystąpi w tym roku? To pytanie zadają sobie nie tylko miłośnicy poezji, bowiem co roku – mimo trudnego wakacyjnego okresu - udaje się zaprosić do Chojnic aktorów z „ekstraklasy”.

Tym razem zobaczymy troje znanych i popularnych aktorów. To Renata Dancewicz, Zdzisław Wardejn i Jerzy Trela. Długo można wymieniać filmy i role, w których ci aktorzy pojawili się na szklanym ekranie czy w teatrze. Na pewno organizatorzy trafili w gusta wielu chojniczan.

Bardzo ciekawie zapowiada się spektakl „Mistrzowie ballady: Cohen, Stachura, Dylan”, w którym będzie można usłyszeć największe przeboje wielkich muzyków Leonarda Cohena, Edwarda Stachury i Boba Dylana w interpretacji artystów Teatru Piosenki i zespołu wokalnego Kagyuma. Zaśpiewa również Robert Kasprzycki oraz zespół Chwila Nieuwagi, który potrafi zauroczyć niebanalnymi aranżacjami wierszy wielu wybitnych poetów.

Ponadto na scenie pojawią się też poeci Mariusz Olbromski, Piotr Mitzner i Jerzy Fryckowski. Noc Poetów poprowadzi Magdalena Kosobucka. Warto wspomnieć też o kolejnej edycji Biesiady Artystycznej. Do Charzyków i Chojnic zjadą się po raz kolejni poeci z całej Polski. Już zapowiedziało się ponad 30 osób. W trakcie Nocy Poetów poznamy też laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Jednego Wiersza.

(olo)

Zapisz

 1. 9 lipca 2017  22:01   Impreza spoko z małym ale...   nices

  Chojniccy wykonawcy prezentują zbyt niski poziom... Dla Anny Dymnej Dariusz Buczek jest dość dobry. Dla Mirosława Czyżykiewicza Qrtyna też była wystarczająco dobra. Dla Pana Buławy rodzimi wykonawcy prezentują zbyt niski poziom.

  1
  0
  Odpowiedz
 2. 7 lipca 2017  12:56   Chojmiczanin   anonim

  Gratulacjr super obsady na tegoroczną nic poetów. A sczególnie podziekowania kieruję do głownego organizatora i pomysłodawcy tej wspaniałej impresy - do Zbigniewa Buławy. Panie Zbigniewie robisz kawał dobrej robot. dziekuję i zyczę kolejnych 23 edycji tejze imprezy. Pozdrawiam :-)

  4
  1
  Odpowiedz