Znają swoje miasto

7 lutego w Szkole Podstawowej nr 1, odbył się XVII Miejski Konkurs Wiedzy o Chojnicach i Regionie dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.   |  fot. U. Michalik

W konkursie wzięły udział dwuosobowe reprezentacje czterech chojnickich szkół podstawowych, w składzie:

Adam Laska, Remigiusz Moskal – Szkoła Podstawowa nr 5;

Paulina Rostankowska, Matylda Ostrowska – Szkoła Podstawowa nr 8;

Amelia Blukis, Anna Megger – Szkoła Podstawowa nr 3;

Jakub Piątek, Jakub Bielawa – Szkoła Podstawowa nr 1.

Konkurs, jak zawsze, składał się z części pisemnej i zadań praktycznych. Uczniowie wykazali się między innymi znajomością symboliki witraży i fasady miejskiego ratusza, kolorystyki herbu oraz flagi Naszego Miasta. Potrafili wskazać zabytki wchodzące w skład tzw. Kamiennego Pierścienia, a także wyszukać właściwe zdjęcie kaszubskiego haftu. Maksymalnie za poprawne wykonanie zadań można było uzyskać 37 punktów. Komisja konkursowa w składzie: p. Jagoda Wenderska, p. Piotr Dyląg podsumowała wyniki konkursu:

I miejsce – reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 (32 p);

II miejsce – reprezentacja szkoły Podstawowej nr 5 (23 p);

III miejsce – reprezentacja szkoły Podstawowej nr 3 (16,5 p);

IV miejsce – reprezentacja szkoły Podstawowej nr 8 (16 p);

Wspaniałe nagrody książkowe ufundował Zbigniew Buława, kierownik Referatu Kultury, Sportu, Rekreacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Podziękowania za przygotowanie uczniów do tematycznie trudnego konkursu, otrzymały panie: Barbara Tobolska i Barbara Pruska z SP-5; Dorota Finster i Katarzyna Beska z SP- 8; Joanna Orlikowska i Beata Wielewska z SP-3, Magdalena Bielawa i Wioletta Piątek (mama ucznia) z SP-1.

Not. i fot. Urszula Michalik

Zapisz

  1. 13 lutego 2019  17:46   Zdjecie jakby przed 30 laty...   anonim

    wtedy, w komunistycznym rygorze, szanowna pani Barbara Pruska, przed cala klasa, w czasie apelu, na korytarzu w 5ce, ponizala ucznia 4 klasy, stojac z nozyczkami w jednej i kawalkiem papieru w drugej rece, i probowala mu obciac wlosy, bo uwazala ze sa za dlugie.. Dzisiaj stoi i rozdaje nagrody, czasy sie zmieniaja, ustroje tez, a ludzie...? ciekawe. Pozdrowaski Pani Barbaro

    1
    0
    Odpowiedz