Zmieniły się zasady działania Centrum Diagnostycznego COVID-19 drive-thru

Do tej pory osoby wykonujące test na obecność koronawirusa w mobilnym centrum drive-thru, mogły to zrobić bez wychodzenia z samochodu. Teraz by pobrać wymaz, pacjent musi wyjść z auta i ustawić się pod okienkiem kontenera.

Do namiotu, po uzgodnieniu z wojewodą pomorskim Dariuszem Drelichem, dostawiono kontener.   |  fot. Rmak

Dotąd osoby mające skierowanie na pobranie wymazu do badań pod kątem koronawirusa SARS-CoV-2 w stacji drive-thru, wjeżdżały pod namiot, opuszczały szybę i przez nią był pobierany wymaz. Nie było konieczności wysiadania z auta. Teraz się to zmieniło. Do namiotu, po uzgodnieniu z wojewodą pomorskim Dariuszem Drelichem, dostawiono kontener.

Dzięki niemu, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy pracują przy poborze wymazów, będą bardziej niż dotychczas zabezpieczeni przed chłodem. - Teraz żeby mieć wykonane badanie, trzeba wysiąść z samochodu, podejść do okienka i tam będą dokonane wszelkie czynności. Do tej pory wymaz był pobierany z samochodu - informuje starosta chojnicki Marek Szczepański. - Jeśli chodzi o żołnierzy, jesteśmy już przygotowani na sezon zimowy - dodaje.

Centrum Diagnostyczne COVID-19 drive-thru mieści się przy Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach. Czynne jest codziennie od godz. 10 do godz. 14.00.

Anna Zajkowska. Fot. Rmak