Złoto lepiej smakuje ...

... mówił kilka dni po mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce trener Damiana Rudnika Jarosław Wróblewski. Zawodnik Chojniczanki zdobył co prawda srebro, ale nie udało mu się zakwalifikować na mistrzostwa świata w USA.

Damian Rudnik z trenerem Jarosławem Wróblewskim.   |  fot. arch.

Damian Rudnik znów wrócił z medalem Mistrzostw Polski Juniorów w lekkoatletyce. Tym razem jest to srebrny krążek w biegu na 1500 metrów. Zawodnika Chojniczanki wyprzedził o 0,18 sek. rywal z Otwocka.

Oczywiście cieszymy się z kolejnego medali rangi mistrzowskiej, ale apetyty mieliśmy większe – komentuje trener zawodnika Jarosław Wróblewski. – Damian ścigał się z równorzędnym rywalem i tym razem przegrał, ale najważniejsze, że wyciągnęliśmy już wnioski z tego startu, wprowadziłem korektę do treningów, by w kolejnych startach Damian na finiszu wychodził z tych pojedynków jeden na jeden zwycięsko.

Rudnik ma jednak czego żałować, bowiem zwycięzca biegu poleci do USA na mistrzostwa świata. DO biletu zabrakło mu 0,18 sek. Czas Rudnika na mecie to 3.52,43, a zwycięzcy Romana Kwiatkowskiego 3.52,25.

W mistrzostwach wystartowali też inni zawodnicy Chojniczanki. 8. miejsce w rzucie oszczepem zajął Damian Stojak (56,78), a Paulina Furmanek była 17. 3. miejsce w finale B. na 200 metrów zajęła Dominika Morek (25,34). Na 400 metrów Dominika Morek była 13. (57,27), a Aneta Jabłońska 19. (59,33). W biegu na 1500 metrów Ewelina Gostomczyk zajęła 10. Miejsce (4.45,54), a na dystansie dwa razy dłuższym była 7. (10.24,31).

1. 10 lipca 2014  10:46   polonistka (2)   szkolna

olo, dziecko, nie istnieją inne pojedynki, z samej definicji słowa pojedynek to zawsze jeden na jeden pozdrawiam