Złote medale Mistrzostw Polski w klasie 420 przyjechały do Chojnic

W dniach 10-12 września na wodach Zatoki Gdańskiej odbywały się Mistrzostwa Polski klas nieolimpijskich organizowane przez Polski Związek Żeglarski.

Zawodniczka ChKŻ w grudniu reprezentować będzie Polskę i Chojnice w Al-Mussanah w Omanie.   |  fot. nad.

Bazą regatową było Narodowe Centrum Żeglarstwa i AZS COSA Gdańsk w Górkach Zachodnich. O medale rywalizowało ponad 300 żeglarzy i żeglarek w 7 klasach. Mistrzostwa Polski Gdańsk 2021 w klasach nieolimpijskich to najważniejsze krajowe zawody sezonu w rywalizacji juniorskiej.

Dla większości klas były one również ostatnią eliminacją do Mistrzostw Świata Juniorów (ISAF), które odbędą się w dniach 11-18 grudnia w Omanie. W klasie 420 rywalizowało 56 załóg, wśród nich na 7 byli żeglarze reprezentujący lokalne kluby.

W kategorii 420 mężczyzn open złoty medal wywalczyła załoga Patryk Kosmalski i Bartosz Reiter. Agnieszka Pawłowska pływająca z Dominiką Ołowiak wróciła do domu z dwoma medalami – złotym w kategorii 420 kobiet junior oraz srebrnym w kategorii 420 kobiet open.

Zawodniczka ChKŻ wygrała tym samym eliminacje do ISAF w kategorii 420 kobiet i w grudniu reprezentować będzie Polskę i Chojnice w Al-Mussanah w Omanie.

Tomasz Lewandowski