Złota Agnieszka!

Zawodniczka Chojnickiego Klubu Żeglarskiego Agnieszka Pawłowska zdobyła złoty medal na zakończonej właśnie Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w żeglarstwie w klasie Optimist Dziewcząt. Regaty odbyły się na Zegrzu w dniach 17-20.08.

Swoją dobrą formę potwierdziła Agnieszka Pawłowska zdobywając złoty medal.   |  fot. (nad.)

Przez pierwsze dni warunki wietrzne były bardzo słabe i zawodnicy zmuszeni byli do czekania na wiatr. Udało się rozegrać 7 wyścigów i już od samego początku Agnieszka pokazała, że jest w świetnej formie, wygrywając dwa pierwsze wyścigi. W kolejnych też dopływała na metę w czołówce, zajmując kolejno 2, 4, 1, 6 i 2 miejsce.

Ostatecznie Agnieszka wypracowała sporą przewagę nad konkurentkami i pewnie mogła się cieszyć ze złotego medalu. Srebro zdobyła Weronika Jaroszek z KSW Baltic (ze stratą aż 19 punktów do zawodniczki ChKŻ). Brąz zdobyła zawodniczka KS Spójnia Warszawa Emilia Roszkowska. Nasz Klub w klasyfikacji dziewcząt reprezentowała także Klara Sobczak, która zajęła dobre 9 miejsce w stawce 41 zawodniczek.

W klasie Optimist Chłopców blisko medalu był Patryk Kosmalski, który ostatecznie zajął 5 miejsce, tracąc do brązowego medalu zaledwie 6 punktów. Zwyciężył Maksymilian Cymerman z UKS Barnim Goleniów przed Ignacym Oźminkowskim (KS Spójnia Warszawa) i Rafałem Pogorzelskim (Nauticus YC Olsztyn).

Pozostali nasi zawodnicy zajęli odpowiednio:

33 miejsce Marcel Montrymowicz

43 m. Jan Krawczyk

Łącznie rywalizowało 83 zawodników.

Po zakończonej II części OOM, w klasyfikacji klubowej nasz Klub zajmuje bardzo dobre 6 miejsce z 46 punktami (4 miejsce w woj. pomorskim).