Zlikwidowana uprawa konopi

Policjanci z posterunku w Brusach zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich ukrytą wśród pól na terenie gminy Brusy. To kolejna tego typu akcja na terenie województwa pomorskiego w ostatnich dniach.

Rośliny rosły w donicach, które można było łatwo przemieszczać. Uprawa konopi znajdowała się w otoczeniu innych roślin tak, aby nikt postronny nie zauważył zabronionych krzewów.   |  fot. KPP

Wczoraj na terenie gminy Brusy funkcjonariusze znaleźli krzaki konopi indyjskich ustawione w doniczkach pomiędzy innymi wysokimi roślinami. Hodowla ukryta była wśród pól, z dala od zabudowań. Podobne tego typu uprawy zlikwidowane były w ostatnich dniach przez policjantów w innych powiatach naszego województwa.

Zaczęło się od ustaleń dzielnicowego z bruskiego posterunku, a w rezultacie policjanci znaleźli kilka krzaków ukrytych pomiędzy wysoką roślinnością wśród pól uprawnych. Na miejscu przeprowadzone zostały oględziny, a krzaki konopi zabezpieczyli kryminalni. Teraz poddane zostaną ocenie biegłych na zawartość THC, tj. tetrahydrokannaibnolu, czyli substancji psychoaktywnej.

Za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 3 lat więzienia. Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 3 lat, a w przypadku ich znacznej ilości – nawet do lat 10 pozbawienia wolności.

KPP

Zapisz

  1. 10 sierpnia 2017  16:59   Niemożliwe to policja ...   anonim

    Niemożliwe to policja potrafi cokolwiek zrobić innego oprócz pilnowania kaczyńskiego?

    6
    10
    Odpowiedz