Zła passa Chojniczanki trwa!

W szesnastej kolejce Fortuna 1 ligi - Warta Poznań zmierzyła się z Chojniczanką. Dla gospodarzy miał to być kolejny mecz w roli faworyta, bo do Grodziska Wielkopolskiego przyjechała drużyna z dołu ligowej tabeli.

W Grodzisku Wielkopolskim Warta Poznań pewnie pokonała Chojniczankę 2:0.   |  fot. ilustracyjne

WARTA - CHOJNICZANKA 2:0 (2:0)

Chojniczanka: Witan - Obrocnik (46. Surdykowski), Michalski, Wołąkiewicz, Mudra - Wolski, Paprzycki - Drozdowicz (57. Podgórski), Conejo, Żukowski (88. Rajch) - Kuzimski.

Bramki: 1:0 - Kupczak 18, 2:0 - Jakóbowski 35

Żółte kartki: Trałka (Warta). Obrocnik, Witan, Podgórski, Surdykowski (Chojniczanka).

Rewelacyjnie spisująca się Warta nie miała większych problemów z pokonaniem Chojniczanki.  Po niemrawym początku gospodarze szybko się obudzili i narzucili swoje warunki gry. Przyniosło to pożądany efekt, bowiem zdołali strzelić dwie bramki, które totalnie zdezorientowały chojniczan i to na tyle, że zawodnicy gości w pierwszej połowie nie oddali nawet jednego celnego strzału na bramkę miejscowych. A gra jaką prowadzili ograniczała się tylko do fauli, wybić i pojedynczych akcji zakończonych niecelnym podaniem.

Nieco lepiej wyglądali w drugiej odsłonie zawodnicy Chojniczanki, jednak Warta była w niedzielnym meczu na tyle dobrze dysponowana, że nie miała problemów z utrzymaniem zwycięstwa, dzięki któremu objęła fotel lidera. Drużyna z Chojnic praktycznie ani razu nie zagroziła poważnie bramce Warty. Poznaniacy spokojnie rozgrywali swoje akcje, kontrolowali wydarzenia na murawie, bez większych problemów utrzymując do końca korzystny rezultat.

Josef Petrik junior, asystent trenera Chojniczanki - Gratuluję trenerowi Piotrowi Tworkowi wygranej. Trudno zaakaceptować taką pierwszą połowę w naszym wykonaniu. Musimy za nią przeprosić. Nie stworzyliśmy wtedy żadnej sytuacji, brakowało ruchu. Warta zasłużenie objęła prowadzenie po stałym fragmencie. Mamy z tym bardzo duże problemy. Druga bramka też boli, bo padła po naszym aucie i stracie, z której wyszła kontra. Po przerwie dokonaliśmy kilku zmian i gra trochę ruszyła. Stworzyliśmy trzy, cztery sytuacje, ale nie było kontaktowego gola, więc trudno było coś zrobić z wynikiem. Przede wszystkim o tym, jak zaprezentowaliśmy się w pierwszej części uważam, że nie zasłużyliśmy w tym meczu na punkty.

Chojniczanka po przegranej utrzymała 16 pozycję w strefie spadkowej, zgromadziła do tej pory 16 punktów. Kolejny mecz Chojniczanka rozegra już przed własną publicznością. W sobotę, 9 listopada podejmie o godz. 16 Stal Mielec.

(red.)

Zapisz

  1. 4 listopada 2019  21:05   Haha   Były kibic

    Zasada nr 1 jeśli ktoś ma na ciebie

    3
    1
    Odpowiedz
  2. 4 listopada 2019  20:47   od września czekam na ... (1)   Jakub

    od września czekam na aktualizację pod artykułem że czeski duet trenerski został już zwolniony. Co w klubie robi stary petrik? Ma licencje a synek nie. Ludzie w tym tempie spadniemy do 2 ligi na początku marca. Tego chcecie? Niech kibice coś zrobią bo na zarząd już nie liczę. Trzeba miasteczka namiotowego pod klubem żeby zarząd czy burmistrz coś zadziałal

    10
    0
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
    • 4 listopada 2019  20:58   Chojniczanka   Gch

      Jestem za!!!!wszyscy przed ratusz!!! Kibice działamy!!! Bo oni się tylko śmieją i zero reakcji!!! Takiego mamy burmistrza niema działania!!!

      5
      1
  3. 4 listopada 2019  18:02   Pobudka! (1)   anonim

    Od dawna nie zauważyłem wypowiedzi władz klubu. Proszę dziennikarzy o uzyskanie informacji dotyczącej zamierzeń zarządu teraz i w przerwie zimowej. Jeszcze jest szansa na uratowanie 1 ligi ale potrzebne są skuteczne działania, bo z daleka widać jak jest źle.

    17
    3
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
  4. 4 listopada 2019  13:30   Wróbel i Czesi klub z kasy ...   anonim

    Wróbel i Czesi klub z kasy łupią i do 2 ligi spuszczą... A Jarek Klauzo słucha Wróbla który mu oczy mydli..To co sie dzieje w tym klubie to jest nie do pomyślenia..

    23
    2
    Odpowiedz
  5. 4 listopada 2019  09:02   Prawda (1)   kibic2/B

    Warta to jest słaba drużyna(śmieszne boisko perelowskie,garstka kibiców,brak młyna,zero dopingu)A jednak wygrali z Nami.Bo nasi obrońcy przespali ten mecz.Większości zawodnikom po prostu nie chciało się grać(nr1 Surdykowski).Po mimo ,iż Warta g...o grała,to nasi jeszcze mniej grali.Po meczu gdy z dużym trudem zawodnicy podeszli do nas pod płot,to jeden z naszych zawodników powiedział"że w 4 zawodników to meczu nigdy nie wygramy"(nazwiska nie podam)Dlatego czas zrobić porządek w szatni,póki jeszcze jest czas by coś zrobić i poprawić naszą sytuację .Widać zatem ,że część drużyny chce grać,ale inni im nie pomagają,więc nawet utrudniają.Do zarządu i trenerów-zróbcie z nimi porządek.Niech grają tylko ci którym zależy na Naszej drużynie,bo tak dalej być nie może.Ps.Czechów i tych niektórych zawodników leserów nikt nie zwolni,bo mają ważne kontrakty,a na nowych nie ma kasy w klubie.Tak wygląda obecna sytuacja,niestety!

    34
    2
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
    • 4 listopada 2019  09:20   Niestety to nie nowość   Mistrz

      Cała sytuacja trwa już od sezonu gdy prowadził drużynę Brede niestety to nie nowość .. Niektórzy zawodnicy są w tym klubie pobierają pensję i tyle .. pytanie kto na to daje przyzwolenie czy oni mają "coś na zarząd " bo to bardzo patologiczna sytuacja .. Obawiam się że to się nie zmieni i Chojniczanka spadnie . Ps. ukazywały się już artykuł w prasie ogólnopolskiej informujące o tym że szatnia jest mocno podzielona ale "te plotki" skutecznie dementowali "Najważniejsi" zawodnicy ...

      13
      2
  6. 4 listopada 2019  08:05   Co na to sponsorzy? (1)   Lesio Gigant

    Czy jest ktoś odważny wśród sponsorów, aby tupnąć porządnie nogą? Na pewno nie. Ważniejsza jest dla nich reklama niż osiągane "efekty" MKS.

    13
    2
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
  7. 4 listopada 2019  07:08   Pilkarzyki czekaja (1)   Metalowca Infrastruktura Albo Murawa Podgrzewana

    Pilkarzyki czekaja

    7
    6
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
  8. 4 listopada 2019  07:02   Będzie druga liga   Anonim

    Druga liga czeka już i tak będzie najlepiej

    15
    3
    Odpowiedz
  9. 4 listopada 2019  06:56   Dac burmistrzyniowi radnym ...   Podniesc Podatki Mieszkancom

    Dac burmistrzyniowi radnym jego kww podwyzki by dali na murawe podgrzewana i podwyzki dla pilkarzykow stypendia elektorat wyborczy czeka

    8
    5
    Odpowiedz
  10. 4 listopada 2019  00:51   Domowy najbliższy mecz !   poirytowany

    Kto NIE przyjdzie na najbliższy domowy mecz klikać plusy ! Niech zobaczą jakie myśli mają ludzie na ten temat !

    49
    4
    Odpowiedz
  11. 3 listopada 2019  22:24   To nie jest zła passa tylko ...   Jakub

    To nie jest zła passa tylko konsekwencją! 16 meczy = 16 punktów. 1 punkt na mecz! :) P. S. W ostatnich 5 sezonach do utrzymania się potrzebne bylo 39 punktów, przy ich konsekwencji zdobędziemy ich 34 czyli spadamy :)

    25
    2
    Odpowiedz
  12. 3 listopada 2019  20:43   Biedny Jarek - robią go ci ... (2)   anonim

    Biedny Jarek - robią go ci Czesi z Wróblem na sucho bez mydła!!!

    25
    1
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
    • 3 listopada 2019  21:12   Jak się chłopak na tym nie ...   chojniczanin

      Jak się chłopak na tym nie zna a chce być tylko miejskim pseudo celebrytą - i jak ma honor ! - to niech się poda do dymisji - i to natychmiastowej !

      17
      5
    • 3 listopada 2019  20:52   MKS   Miasto

      Jarek również dymisja!!!!w trybie natychmiastowym!!!

      16
      4
  13. 3 listopada 2019  19:48   Dzieciaki sie wstydza ...   anonim

    Dzieciaki sie wstydza chodzić w czerwonych dresach :(

    34
    1
    Odpowiedz
  14. 3 listopada 2019  19:34   Jak asystent trenera mowi, ...   smakosz

    Jak asystent trenera mowi, że nie zasłużyliśmy na punkty to niech się zajmie gastronomią i robi np. knedliczki

    27
    2
    Odpowiedz
  15. 3 listopada 2019  19:29   Gch (2)   MKS

    Prezes zarządu chojniczanki!!!! Miej chłopie twarz i podaj się dymisja!!!!!!! Co za dziad siedzi tam

    27
    3
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
    • 3 listopada 2019  20:44   Jestem za   Kibic mks

      Chłopie wypie.......już!!! Czy kibice mają przyjść po ciebie???

      13
      2
    • 3 listopada 2019  19:34   Dwa a nie jeden dziad   anonim

      Dwa a nie jeden dziad

      15
      2
  16. 3 listopada 2019  19:05   murawa (2)   jurek

    Na listopadowej (20.11) sesji Rady Miejskiej ma rozstrzygnąć się, czy będą pieniądze na wykonanie kolejnej inwestycji na stadionie miejskim przy ul. Mickiewicza. Chodzi o wykonanie podgrzewanej murawy wraz z jej odwodnieniem. Kosztorys opiewa na kwotę 6 mln zł. Na minionej konferencji prasowej (28.10.2019) burmistrz Arseniusz Finster zadeklarował, ze o ile uda się jemu przekonać radnych z koalicji i opozycji z PiS na kolejnej sesji RM, to jest możliwe, by w grudniu br. rozpoczęły się prace przy tej inwestycji. Ma nadzieję, że skoro ta inwestycja była umieszczona w programie jego komitetu wyborczego, to nie powinno być kłopotu z podjęciem decyzji. Liczy też, że uda się zdobyć zewnętrzne dofinansowanie na tę sportową inwestycję http://www.chojnice.com/video/pokaz/3954

    7
    18
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
    • 4 listopada 2019  08:50   Po co...   sK

      To po co było przekładać mecze ( miejsce rozgrywania ) skoro jeszcze nic nie wiadomo w aspekcie wykonawstwa podgrzewanej murawy? Istny cyrk.

      1
      1
    • 4 listopada 2019  06:52   A Ludzie na Metalowcow maja ...   OCHYDA

      A Ludzie na Metalowcow maja czekac kilkanascie lat na infrastrukture by mogli lepiej zyc

      3
      5
  17. 3 listopada 2019  19:05   A ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha   A ha ha ha ha ha ha

    A ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha

    19
    1
    Odpowiedz
  18. 3 listopada 2019  19:02   podgrzewana murawa na listopadowej sesji rady miasta   edek

    https://l.facebook.com/l.php?u=http://www.chojnice.tv/wideo-4690-%60B%C4%99d%C4%99_do_podgrzewanej_murawy_przekonywa%C5%82_radnych_PiS_i_z_koalicji%60?fbclid=IwAR3G2dsVrCX6QqXlGMMYDuNLTC2pqozGh-NA-21FxQEuxELXSXvS9XCgoF0

    5
    8
    Odpowiedz
  19. 3 listopada 2019  18:51   kolejna porazka   darek

    To bylo wiadome - a czego mozna innego sie spodziewac po takiej grze tej druzyny Wszyscy poczawszy od prezesa w dol mieliby honor to sami by pozegnaliby sie z tym klubem - a nie ciagna ten klub na najglebsze dno jakie moze byc

    19
    2
    Odpowiedz
  20. 3 listopada 2019  18:32   Když knedlíky, máš tu ...   Slovák, co nemá rád Czechów

    Když knedlíky, máš tu drzost říkat si "trenéři"?! Většina záchranného týmu, které toto město ještě neviděli!

    11
    0
    Odpowiedz
  21. 3 listopada 2019  18:27   A ja się cieszę - duże ... (2)   Wesoły Romek

    A ja się cieszę - duże pieniadze coraz bliżej mojego budżetu domowego ! Postawiłem na poczatku sezonu trochę kasy,że spadną z I ligii i jestem coraz bliżej sukcesu ! Tak dalej "piłkarzyki" !!!

    20
    3
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
  22. 3 listopada 2019  18:22   Po co baranom podgrzewana ...   anonim

    Po co baranom podgrzewana murawa ?! Na klepisko z patałachami !

    20
    2
    Odpowiedz
  23. 3 listopada 2019  18:21   Knedliki !!! - wypier....ć z ...   franz

    Knedliki !!! - wypier....ć z Chojnic !!!

    17
    5
    Odpowiedz
  24. 3 listopada 2019  18:20   A mnie nic nie dziwi taka gra ...   anonim

    A mnie nic nie dziwi taka gra , kto uważnie i ze zrozumieniem wysłuchał ostatniej konferencji prasowej na odchodne z Chojniczanki trenera Bartoszka tylko takiej sytuacji mógł się spodziewać . Wiem jedno ryba zawsze psuje się od głowy . Dziwi mnie tylko ze najpierw w pocie czoła coś się buduje a później z taką zawziętością to się rujnuje .

    21
    0
    Odpowiedz
  25. 3 listopada 2019  18:19   Koniec I ligi w Chojnicach !   Klapa

    To już widać gołym okiem ! Z tym zarządem, trenerami i zawodnikami patrząc na inne zespoły nie utrzymają się ! Drodzy kibice nie powinniśmy pójść na mecz najbliższy. Zrobić bojkot ! Sponsorzy powinni wywrzeć jakaś presję na nich !

    28
    2
    Odpowiedz
  26. 3 listopada 2019  17:52   To jest już koniec   kibol

    Co dobrego zrobił Wróbel? Czego szuka na boisku Surdykowski? Jak długo będą zwodzić nas Petriki?

    26
    0
    Odpowiedz
  27. 3 listopada 2019  17:14   No cóż, tak jak niedawno ...   53

    No cóż, tak jak niedawno pisałem, za słabi na I ligę.Musimy pogodzic się z degradacją.Kogo to wina? Bo ja wiem? piłkarzy, trenerów,zaplecza,dyrektorów,generalnie wszystkich.Mozemy jednak zapisac sobie na plus to, ze kilka sezonów graliśmy w I lidze.Nic nie trwa wiecznie.Co by nie mówic to była miła przegoda i fajnie ze to się zdarzyło za naszych czasów.

    26
    2
    Odpowiedz
  28. 3 listopada 2019  16:51   Na co czekata   Podniesc Podatki dac Podwyzkie pilkarzom

    Na co czekata

    16
    2
    Odpowiedz
  29. 3 listopada 2019  16:50   Cos sie ocisgata z murawa ...   Kiedy Podgrzewana MurawA

    Cos sie ocisgata z murawa podgrzewana

    16
    2
    Odpowiedz
  30. 3 listopada 2019  16:49   Podniesc stypedia pilkarzom   Dac Podwyzkie

    Podniesc stypedia pilkarzom

    15
    4
    Odpowiedz
  31. 3 listopada 2019  16:06   Ta Chojna taka dojna, ale dla ...   anonim

    Ta Chojna taka dojna, ale dla innych klubów

    19
    0
    Odpowiedz
  32. 3 listopada 2019  15:51   A tak na poważnie? Kto w tym ...   anonim

    A tak na poważnie? Kto w tym klubie zna się na piłce?

    27
    0
    Odpowiedz
  33. 3 listopada 2019  15:48   Miejski Klub Słabeuszy   anonim

    Miejski Klub Słabeuszy

    26
    1
    Odpowiedz
  34. 3 listopada 2019  15:46   Pieknie graja chłopiki z ...   anonim

    Pieknie graja chłopiki z Mickiewicza w Ill lidze sie tak gra co oczekiwać

    22
    1
    Odpowiedz
  35. 3 listopada 2019  15:41   Norma (1)   anonim

    Szanowni Kibice - przestańmy się denerwować. Bo i nie ma o co. Wszystko jest w normie - przegrana jak zwykle, kilka żółtych kartek zainkasowanych, pieniążki do kieszeni - i jest cacy. Postawę Chojniczanki w dzisiejszym meczu chyba najlepiej skomentował reporter Czasu Chojnic ( w końcu nasz człowiek ) - "Gospodarze zabawili się z Chojniczanką" oraz "Ogromna przewaga Warty. Chojniczanka ogranicza się tylko do fauli... " ( Nic dodać nic ująć). Ale cieszmy się z jednego - że za dwa lata - jak Chojniczanka będzie grała w III lidze ( bo na II to się nie skończy ) to może zobaczymy w końcu piłkarzy z naszego terenu. Dziwi tylko ta "spokojna" postawa zarządu - żeby aż tak głęboko mieć kibiców...

    35
    1
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
    • 4 listopada 2019  07:49   Dodam   Lesio Gigant

      Dziwi tylko ta "spokojna" postawa zarządu ( i nie tylko ) - żeby, aż tak głęboko mieć kibiców "tam gdzie król sam pieszo chodzi".

      3
      0
  36. 3 listopada 2019  15:35   To co się teraz dzieje z tą ...   anonim

    To co się teraz dzieje z tą drużyną to szok, leje im każdy jak chce i kiedy chce, a ze strony klubu żadnej reakcji, czeski film nikt nic nie wie?

    32
    1
    Odpowiedz
  37. 3 listopada 2019  15:33   Dyzio (1)   Dyzio

    Szkoda że od początku sezonu tylko 7 boleści z tą naszą Chojniczanką ból i zalamka pieniądze idą w błoto. Bardzo żałuję że mamy teraz tak beznadziejnych piłkarzy którzy nie mogli znaleźć roboty gdzie indziej tylko u nas.

    32
    0
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
  38. 3 listopada 2019  15:31   W tym sezonie będzie ... (1)   Kibol

    W tym sezonie będzie dramatyczna walka o utrzymanie w 1 lidze. Jakoś te emocje trzeba zafundować. Szkoda, że teatr w słabym wykonaniu, a nie SPORT!

    28
    0
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
    • 3 listopada 2019  21:18   Nie będzie żadnej ...   anonim

      Nie będzie żadnej dramatycznej walki - to "coś" spadnie do II ligii z hukiem (właściwie to już spadło !)

      5
      0
  39. 3 listopada 2019  15:28   Porządek musi być!!! (2)   Lesio Gigant

    Piłkarze grają zgodnie z tabelą 1 ligi, Z dolnymi lanie a z górnymi łomot. Porządek musi być.

    27
    0
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    Odpowiedz
    • 3 listopada 2019  16:02   Do pracy i łopata do ...   anonim

      Do pracy i łopata do gintera za darmo na trzy tygodnie A nie do piłki będą wiedzieć co to praca znaczy

      12
      0
    • 3 listopada 2019  15:51   Do pracy i łopata do gintera ...   anonim

      Do pracy i łopata do gintera za darmo bez kasy na trzy tygodnie A nie do piłki

      14
      1