Zgłoszenie przez telefon wyeliminowało pijanego kierowcę z ruchu

Policjanci z chojnickiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego 39 - letniego kierowcę, który dzięki telefonicznemu zgłoszeniu przez osoby postronne został wyeliminowany z ruchu

Po otrzymaniu opinii biegłego podejrzewany mężczyzna usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa drogowego, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.   |  fot. arch.

W ostatnim czasie dyżurny chojnickiej komendy policji został poinformowany, że na jednym z parkingów w Chojnicach nietrzeźwy mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu i próbuje odjechać. Grupa osób, która w tym czasie znajdowała się w pobliżu miejsca zdarzenia, natychmiast zaalarmowała o tym policjantów.

Dyżurny niezwłocznie skierował patrol ruchu drogowego, który po przyjeździe na miejsce zobaczył zastawione auto nietrzeźwego kierowcy przez auto zgłaszających, które uniemożliwiło mu w ten sposób dalszą jazdę. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 39 - latek próbował wyjechać z parkingu, uderzając w trakcie jazdy w krawężnik. Policjanci w rozmowie ze wskazanym przez zgłaszające osoby mężczyzną poczuli od niego wyraźny zapach alkoholu.

W związku z tym, że podejrzewany o kierowanie pod wpływem alkoholu odmówił badania stanu trzeźwości alkomatem, został przez mundurowych przewieziony do szpitala, gdzie została zabezpieczona od niego krew do badań laboratoryjnych. Policjanci zatrzymali również jego prawo jazdy, a samochód trafił na strzeżony parking. W najbliższym czasie, śledczy po otrzymaniu opinii biegłego przedstawią zarzut podejrzewanemu mieszkańcowi powiatu człuchowskiego kierowania w stanie nietrzeźwości.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat oraz wysoka grzywna. Prawidłowa reakcja osób widzących kierowcę, który będąc pod wpływem alkoholu, próbował odjechać z parkingu, chcąc kontynuować jazdę, doprowadziła do uniemożliwienia dalszego poruszania się temu nietrzeźwemu kierowcy i przekazania go w ręce policjantów. Policjanci dziękują za prawidłową reakcję świadkom zdarzenia, którzy swoim zachowaniem najprawdopodobniej zapobiegli kolejnej tragedii na drodze.

KPP

Zapisz