Zgłosisz usterkę przez aplikację

Już wkrótce będzie można urzędnikom z chojnickiego ratusza zgłosić usterkę lub problem związany z infrastrukturą poprzez aplikację w telefonie lub przez stronę internetową.

Urząd udostępnił mieszkańcom aplikację, dzięki której szybko i łatwo można zgłosić usterki w miejskiej infrastrukturze - np. niesprawną latarnię, dziurę w drodze, zdewastowany przystanek czy dzikie wysypisko śmieci.   |  fot. wisegeek.com

- Chcemy poprawić komunikację z mieszkańcami – przyznaje wiceburmistrz Chojnic Adam Kopczyński. Usterek, problemów, dziur, przepełnionych koszy nie brakuje w każdym mieście. Również w Chojnicach. Mieszkańcy albo machają na to ręką, albo denerwują się pod nosem, albo wylewają swoje żale na różnych forach internetowych.

Tylko to nie prowadzi do niczego – często bowiem urzędnicy o tych problemach się nie dowiadują od nich. Ma w tym pomóc aplikacja i strona internetowa. - Aplikacja pozwoli mieszkańcom na zgłaszanie drobnych usterek i braków w mieście – od dziury w drodze, przez uszkodzony chodnik, ławkę czy zniszczony plac zabaw. Z aplikacji będzie można korzystać anonimowo lub się zalogować – wyjaśnia Adam Kopczyński, wiceburmistrz Chojnic.

- Każdy będzie miał możliwość wysłania również zdjęcia z opisem problemu. Każdy mieszkaniec będzie mógł też śledzić przebieg zgłoszenia oraz obserwować inne zgłoszenia. Zgłoszone problemy mają trafiać do poszczególnych wydziałów i ich szefowie oraz pracownicy mają później reagować. Oby tylko te sprawy nie pozostawały później bez echa, bo wtedy frustracja mieszkańców będzie podwójna, i na problem, i na brak reakcji urzędników.

(olo)

 1. 16 maja 2019  13:57   wysypisko śmieci, chaszcze i samosiejki   spacerowicz z psem

  na terenie miedzy ul. kaszubską i dworcową. Kto jest gospodarzem tego terenu powinien zadbać o to miejsce.

  0
  0
 2. 8 maja 2019  22:44   Zgłosisz usterkę przez aplikację (1)   ewa

  tylko jak sie nazywa ta aplikacja

  10
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 9 maja 2019  05:38   td   anonim

   po co można meilowac

   3
   2