Zginął pracownik robót drogowych

Wczoraj (12.01.) ok. godz. 14.50 na trasie Czersk – Gutowiec (ok. 1 km od skrzyżowania „berlinki” z drogą prowadzącą do Krzyża) doszło do śmiertelnego potrącenia pracownika robót drogowych.

Od wtorku na „berlince” - odcinek Czersk – Rytel prowadzony jest remont drogi. W różnych miejscach pracują cztery ekipy. W związku z tym policja prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

W 26 – letniego mężczyznę uderzył mercedes sprinter kierowany przez 32 - letniego obywatela Rosji. Mieszkaniec powiatu człuchowskiego doznał poważnych obrażeń ciała. Niestety pomimo podjętej na miejscu akcji reanimacyjnej zmarł. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że do wypadku doszło w momencie, gdy ekipa remontująca nawierzchnię kończyła pracę. Dwóch pracowników ściągało z drogi barierkę ochronną. Wtedy doszło do potrącenia mężczyzny, który znajdował się bliżej osi jezdni. Auto zatrzymało się dopiero ok. 50 m dalej od miejsca uderzenia. Pracownicy mieli założoną na sobie odzież z elementami odblaskowymi. Natomiast w pojazdach były włączone światła pulsujące, które znajdowały się na dachach aut. W mercedesie znajdowało się jeszcze osiem osób. Najprawdopodobniej bus jechał z Niemiec. Jego kierowca był trzeźwy. Przyczyny wypadku wyjaśnia chojnicka prokuratura.

T.O.

  1. 13 stycznia 2011  19:16   MAK to wyjaśni... a tak ...   anonim

    MAK to wyjaśni... a tak poważnie to bardzo smutne zdarzenie...

    0
    0