Zespół Vader gwiazdą koncertu InterTony Festiwal 2019

Zespół Vader, czyli „Top of the top” muzyki metalowej zagra 15 czerwca w Chojnicach na festiwalu InterTony. Wstęp bezpłatny, a na koncert zaprasza ją Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej oraz ChCK.

Trwa już odliczanie do międzynarodowego festiwalu InterTony, który odbędzie się 15 czerwca w Chojnicach.   |  fot. nad.

A także wolontariusze z Chojnic, Emsdetten i Hengelo. Zespół Vader to bezsprzecznie legenda metalowej sceny, która funkcjonuje nieprzerwanie od 36 lat. Przebijając się przez żelazną kurtynę, momentalnie stali się naszym głównym muzycznym towarem eksportowym. Ich ostatni album „The Empire” został wydany w 2016 roku i jest jedenastym wydawnictwem formacji. Muzycy pracują nad nowymi kompozycjami, które ujrzą światło dzienne 31 maja 2019 roku nakładem Nuclear Blast.

Wszystko wskazuje na to, że InterTony będą świetną okazją dla fanów gatunku, aby usłyszeć premierowe utwory po raz pierwszy na żywo. Festiwal InterTony jest organizowany przez wolontariuszy z Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, Chojnickie Centrum Kultury oraz muzyków i wolontariuszy z miast partnerskich - Emsdetten (Niemcy) i Hengelo (Holandia), których udział umożliwia wsparcie Fundacji Współpracy Polsko Niemieckiej.

Podczas czwartej edycji wystąpi siedem zespołów reprezentujących polską, niemiecką i holenderską scenę metalową oraz hardkorową. Organizatorzy w ten sposób celebrują trwającą od 13 lat współpracę między muzykami oraz organizacjami pozarządowymi z tych miast.

Wstęp bezpłatny.

Miejsce: Chojnice, stadion „Kolejarz 1926”, ul. Lichnowska 1

Otwarcie bram: 15:00

Szczegóły:

www.fundacja.pomorskie.info

www.facebook.com/intertonyfest

Aleksandra Fryca, InterTony Festiwal

Zapisz