Żeromskiego czeka w kolejce

Na wczorajszej sesji radni przegłosowali uchwałę budżetową, która daje zielone światło do kolejnych remontów ulic w mieście. Jeszcze się one nie zaczęły, a radni zgłaszają już kolejne drogowe „życzenia”.

Ulica Żeromskiego jest w fatalnym stanie.   |  fot. Google maps

I trudno odmówić im racji, gdy wskazują na fatalny stan kolejnej drogi, jak chociażby Kazimierz Jaruszewski. Radny po remoncie ulicy Niemcewicza zapytał o możliwość remontu ulicy Żeromskiego. Część tej ulicy – na odcinku osiedla Asnyka – została wyremontowana, jednak od skrzyżowania z ulicą Moniuszki aż do skrzyżowania z ulicą Reymonta jest ona w fatalnym stanie.

Stan ulicy Żeromskiego jest katastrofalny. Mało kto jeździ teraz tą ulicą w trosce o swój samochód. Czy w tej kadencji jeszcze uda się coś ruszyć w tej sprawie? – dopytuje Jaruszewski. Co ważne, gotowy jest projekt remontu tej ulicy.- Gdybym miał środki, to ulicę Żeromskiego zrobiłbym już w tym roku. Jednak ich nie mam.

- Jeżeli po rozstrzygnięciu innych dużych przetargów zostaną  środki, to Żeromskiego będę chciał wyremontować. Tym bardziej, że mamy gotową nową część tej ulicy i to połączyłoby się w nowy fajny trakt – mówi burmistrz Arseniusz Finster. Podczas sesji radny Marek Szank zaapelował – w imieniu kierowców autobusów z linii nr 8 – by mieszkańcy ulicy Asnyka parkowali samochody nie na ulicy, a na posesjach, bo utrudniają przejazd autobusom.

(olo)

Zapisz

 1. 26 lutego 2018  10:38   Żeromskiego to jeden prywatny parking   Agent

  Ta ulica nie wygląda tak jak na zdjęciu. Mieszkańcom nie chce się wjeżdżać na swoje posesje i blokują przejazd. Remont nic nie zmieni, gdy kultury brak.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. 17 lutego 2018  18:07   Tak... wszędzie remonty a ...   Mieszkaniec

  Tak... wszędzie remonty a Moniuszki zniszczona przez ten cieżki sprzęt,może teraz by się przydało kostke przełożyć bo same dziury

  0
  0
  Odpowiedz
 3. 13 lutego 2018  21:20   Samochody na Asnyka   anonim

  oj, przepraszam, ten porzucony samochod stoi juz 3 lata.

  1
  1
  Odpowiedz
 4. 13 lutego 2018  18:33   Samochody na Asnyka   anonim

  Na wysokosci posesji Asnyka 14 juz od 2 lat parkuje czerwony samochod marki Golf. Wszystkie interwencje na Policje i do Strazy miejskiej do dzisiaj nie przyniosly zadnego skutku. Panowie Radni - macie tu pole do popisu i pokazcie, ze potraficie te sprawe po mysli mieszkancow zalatwic. Prosimy usuncie wreszcie te zawalidroge, ktora bardzo kierowcom w tym miejscu przeszkadza.

  3
  3
  Odpowiedz
 5. 13 lutego 2018  18:17   Marek, wez ty sie .... ... (3)   ja

  Marek, wez ty sie .... zrobiliście wstązki zamiast ulic, a teraz pretensje??Trzeba było z mieszkancami przed remontem sie skonsultowac, to samo na Niemcewicza a potem ,płacz i zaparkujcie swoje samochody na posesjach, a kto mi zabroni stawiac na ulicy???. o kant ***** te wasze remonty, wiecej problemów po remoncie , niz przed.

  4
  1
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 26 lutego 2018  12:43   Egoizm i głupota   Buk

   Jeśli droga za wąska to po co jeszcze na niej parkujesz ? Może trzeba tam jednak wprowadzić jakiś zakaz, skoro mieszkańcy widzą tylko czubek własnego nosa i utrudniają życie innym kierowcom.

   0
   0
  • 14 lutego 2018  11:16   chodniki zeby Boeing sie ...   czlowiek ze Staszica

   chodniki zeby Boeing sie zmiescil a my jezdzimy jak przez gardło. tak jak Bytowska [juz nie mowie ze poszezali łuk na koncu chojnic], popada snieg i juz jest dla niektorych klopot. temat rzeka. kto to robi.

   1
   1
  • 14 lutego 2018  02:22   Wstążki   Mieszkaniec osiedla

   Wstążki to dobre określenie A samo skrzyżowanie to już całkowite nieporozumienie

   0
   1
 6. 13 lutego 2018  13:50   Srodki wolne tylko na inwestycja na Chojniczance!   chojniczanin

  Natomiast na inne remonty i inwestycje trzeba zabierać pieniądze z innych wydatków miasta! Zadłużenie Chojnic jest mniejsze niż kwota jaką miasto wydało na Chojniczankę w ostatnich 20 latach. Bez ciągłego finansowania Chojniczanki miasto nie było by zadłużone a nawet miało by oszczędności!

  5
  3
  Odpowiedz
 7. 13 lutego 2018  13:22   Panie burmistrzu a ...   anonim

  Panie burmistrzu a zeszłoroczna nadwyżka budżetowa?

  5
  1
  Odpowiedz