"Zemsta" Fredry w charzykowskim Amfiteatrze

GOK w Chojnicach realizuje projekt „Różne oblicza romantyzmu od teatru do patriotyzmu”. Zadanie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach Programu Kultura Dostępna.

Na dużym ekranie został wyświetlony spektakl „Zemsta”.   |  fot. nad.

Gminna jednostka kultury po raz czwarty otrzymała dotację na zadanie w ramach tego programu. Dzięki realizacji wydarzeń w ramach „Kultury Dostępnej” mieszkańcy gminy Chojnice mają okazję do nieodpłatnego uczestnictwa w różnego rodzaju wyjazdach, np. do teatru lub opery oraz wzięcia udziału w przedsięwzięciach kulturalnych organizowanych na terenie gminy.

Jednym z takich wydarzeń była plenerowa projekcja spektaklu w Amfiteatrze Letnim w Charzykowach.  Na dużym ekranie został wyświetlony spektakl „Zemsta” – najwybitniejsza i najpopularniejsza komedia Aleksandra Fredry w reżyserii Jana Świderskiego. Ekranizacja ta, to inscenizacja w najlepszym tego słowa znaczeniu. Tradycyjna, bliska tekstowi Fredry. Przedstawienie zaliczone do Złotej Setki Teatru Telewizji.

Wydarzeniem towarzyszącym był koncert  zespołu Muzycy i Przyjaciele, który muzyką graną na żywo wprowadził widzów w magiczny świat teatru.

(nad.)

Zapisz