Żeglarskie wieści …

W dniach 6 - 10.08. na Jeziorze Sławskim odbyła się jubileuszowa XXV Ogólnopolska Olimpiada w Sportach Letnich 2019. Na starcie stanęła najlepsza młodzież w Polsce, która wcześniej wywalczyła sobie kwalifikację do imprezy finałowej.

To był udany weekend żeglarzy ChKŻ.   |  fot. nad.

Rewelacyjny start zaliczyli zawodnicy ChKŻ Chojnice. W klasie Optimist Chłopców złoty medal zdobył Jacek Kalinowski, natomiast srebrny Jeremi Szczukowski.  Z Naszego klubu na starcie stanęło 9 zawodników, którzy od miesięcy realizowali plan treningowy pod kątem tej imprezy. Jechaliśmy bardzo dobrze przygotowani, co potwierdzały wyniki z zawodów o SREBRNY ŻAGIEL OPTIMISTA , które były dla Nas ostatnim etapem przygotowań.  Na samą olimpiadę jechaliśmy po medale, które zapowiadaliśmy jeszcze przed startem, ponieważ byliśmy świadomi swoich umiejętności.

Jestem bardzo zadowolony z zawodników, ponieważ wykonali cała zaplanowaną pracę. Podczas przygotowań włożyli sporo pracy i serca, żeby ostatecznie osiągnąć bardzo dobre wyniki. Natomiast bardziej niż wyniki cieszy mnie styl w jakim żeglowali, wysyłając mi wiadomość zwrotną, że sporo już się nauczyli. Przed Nami kilka dni przerwy i zasłużonego odpoczynku, ponieważ cały zespół kosztowało to wiele sił. Chwila na regenerację i zmierzamy dalej, realizować kolejne cele. Jeżeli chodzi o zawodników CHKŻ Chojnice to mogę tylko powiedzieć, że najlepsze przed Nami.

Wyniki OOM - tutaj

Tekst: Karol Jączkowski

Patryk i Agnieszka z medalami Mistrzostw Polski w sprintach w kl. 420

W dniach 10-11 sierpnia w Giżycku odbyły się MP w sprintach w klasie 420. ChKŻ reprezentowali Agnieszka Pawłowska i Patryk Kosmalski. Patryk z Tomaszem Lewandowskim (OKŻ Olsztyn) wywalczyli złoty medal w kategorii U19, natomiast Agnieszka z Dominiką Ołowiak (YKP Gdynia) zdobyły srebrny medal w kategorii U17.

Relacja Patryka z regat:

"Obroniliśmy tytuł Mistrzów Polski w Sprintach. W tym tygodniu odbyły się najszybsze regaty w sezonie, krótkie 15 minutowe wyścigi, dużo akcji i dużo nerwów. Zaczęliśmy bardzo dobrze bo po pierwszym dniu mieliśmy aż 7 punktów przewagi nad drugą łódką, ale następnego dnia emocje sięgały zenitu. Po zajęciu drugiego miejsca w pierwszym wyścigu mogliśmy sobie pozwolić na odpuszczenie reszty grupy i walczenie tylko z jednym przeciwnikiem. Walka toczyła się do końca, ale w ostateczności udało nam się obronić i drugi raz uzyskać tytuł mistrzowski w sprintach"