Zderzyła się ciężarówka i samochód osobowy. Lądował śmigłowiec LPR

Do groźnego wypadku doszło dziś (29.07.) ok. godz. 10:30 na węźle w Lipienicach w miejscu gdzie DK 22 łączy się z DW 240. Samochód osobowy zderzył się z ciężarowym.

W wyniku zderzenia pojazdów dwie osoby odniosły obrażenia.   |  fot. KPPSP Chojnice

Włączający się do ruchu Opel Corsa wjechał wprost pod ciężarowego DAF-a. Kierującemu samochodem ciężarowym nic się nie stało. Ranne zostały kobiety podróżujące samochodem osobowym. W chwili przybycia służb, jedna z nich znajdowała się poza pojazdem. Drugą strażacy za pomocą specjalistycznego sprzętu wyciągnęli z samochodu.     

Dwie poszkodowane osoby przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Jedna z kobiet została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowania ratunkowego, który wylądował na pasie obwodnicy. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

(red.). Fot. KP PSP Chojnice

Aktualizacja KPP

Wczoraj około godz.10:25 na drodze krajowej nr 22 przy wjeździe na obwodnicę Chojnic doszło do wypadku drogowego z udziałem osobówki i auta ciężarowego. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierująca oplem corsa, 36 - latka z Debrzna, zjeżdżając na obwodnicę w kierunku Człuchowa, wbrew zakazowi wykonując manewr zawracania, wjechała wprost pod prawidłowo jadący samochód ciężarowy marki daf, kierowany przez 53 - latka z gminy Sławno.

W efekcie tego manewru ciężarówka uderzyła w bok opla i oba pojazdy uderzyły w barierki oddzielające pasy ruchu. Kierująca oplem oraz 15 - letnia pasażerka tego auta z ciężkimi obrażeniami wielonarządowymi trafiły do szpitali w Gdańsku i Bydgoszczy, kierujący autem ciężarowym nie odniósł obrażeń. Funkcjonariusze pracujący przy tym zdarzeniu zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów z powodu powypadkowych uszkodzeń. Przebadali również  kierującego dafem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, był trzeźwy.

Od kierującej oplem pobrana została krew do badań. Policjanci ruchu drogowego wykonali oględziny pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną i rozmawiali ze świadkami. Technik kryminalistyki sporządził szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ślady. Na podstawie zebranych na miejscu materiałów funkcjonariusze wyjaśniają teraz przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. 

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych osób, szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy ruch jest wzmożony, a wysokie temperatury powietrza zmniejszają naszą czujność i spowalniają reakcje na sytuacje drogowe.

Zapisz