Zderzenie motocyklisty z samochodem dostawczym. Poszkodowany trafił do szpitala w Chojnicach

Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 22 między Człuchowem a Rychnowami. Motocyklista jadący w stronę Człuchowa uderzył w wyjeżdżającego z parkingu leśnego dostawczego fiata.

Kierowca motocykla z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.   |  fot. KWP Gdańsk

7 sierpnia o godzinie 13.20 policjanci z Człuchowa otrzymali informację o wypadku drogowym między Człuchowem a Rychnowami, gdzie motocyklista uderzył w samochód dostawczy. Natychmiast na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze ruchu drogowego oraz służby ratownicze.

Policjanci pracujący na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że do wypadku doszło, gdy 25 - letni mieszkaniec powiatu kieleckiego wyjeżdżał dostawczym fiatem z parkingu leśnego, w tym samym czasie od strony Chojnic jechały trzy motocykle, dwa pierwsze sygnalizowały skręt w prawo na parking, kierowca fiata myślał, że wszyscy skręcą na parking i wyjechał na drogę prosto pod trzeci motocykl, który jechał prosto. Jadący motocyklem marki Yamaha 49 - letni mieszkaniec Łukowa został zabrany z urazem stopy do szpitala w Chojnicach.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny oraz kierowali ruchem. Aktualnie ustalają przyczynę i szczegóły wypadku. Pamiętajmy, że wykonując manewry wyprzedzania, włączania się do ruchu lub skręcania musimy wziąć pod uwagę, że motocykl, który widzimy przed sobą lub w lusterku wstecznym może się poruszać znacznie szybciej niż nam się wydaję. Pamiętajmy również o tym, aby dostosować prędkość do panujących warunków drogowych i własnych umiejętności.

KWP Gdańsk