Zderzenie czołowe dwóch osobówek

Policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło w miejscowości Gacnik na trasie Brusy-Lubnia. Z ustaleń wstępnych wynika, że kierujący volkswagenem podczas wyprzedzania ciągu pojazdów zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka oplem.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz apelują do kierowców o ostrożność i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.   |  fot. KPP

Wczoraj wieczorem oficer dyżurny chojnickiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał się wydarzyć na drodze wojewódzkiej pomiędzy Brusami, a Lubnią. Przyjmujący zgłoszenie policjant natychmiast skierował w ten rejon funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Pracujący na miejscu stróże prawa ustalili, że do zdarzenia doszło, gdy 20-letni kierowca volkswagena podczas wyprzedzania ciągu pojazdów zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka oplem, którym kierowała 26-letnia kobieta.

Pracujący na miejscu wypadku policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Mundurowi od kierujących zabezpieczyli krew do badań , aby ustalić w dalszym toku wyjaśniania okoliczności zdarzenia stan trzeźwości kierujących pojazdami. Funkcjonariusze 20-latkowi kierującemu passatem zatrzymali prawo jazdy. Z powodu uszkodzeń powypadkowych, policjanci zatrzymali dwa dowody rejestracyjne od samochodów.

W wyniku tego zdarzenia 20-letni mieszkaniec .gm. Brusy oraz 26-letnia chojniczanka, która kierowała astrą  obrażeniami ciała trafili do szpitali. Teraz mundurowi wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego. Apelujemy do kierowców o rozwagę i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego. Pamiętajmy, że wyprzedzanie to najbardziej niebezpieczny manewr, jaki wykonuje kierowca w ruchu drogowym, dlatego podejmując tego typu manewr kierujący powinien upewnić się, czy nie narazi innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo.

KPP