Zburzą trzy domy i zbudują obejście?

Po wyborach nie brakuje rozmów między samorządowcami o przyszłych wspólnych inwestycjach. W Chojnicach miałyby powstać kolejne obejścia ułatwiające przejazd kierowcom. Jedno z nich wiązałoby się z koniecznością wyburzenia domów.

Marszałek Mieczysław Struk ma po wizycie starosty, burmistrza i wójta o czym myśleć. Samorządowcy „męczą” go o pilne remonty dróg wojewódzkich, które są w naszym regionie w opłakanym stanie.   |  fot. (olo)

W ostatnim tygodniu o inwestycjach powiatu w mieście Chojnice rozmawiali burmistrz Chojnic Arseniusz Finster oraz starosta Marek Szczepański. Powiat na pewno będzie nadal inwestował w szkoły ponadgimnazjalne (sala przy II LO, rozbudowa ZSP nr 1 przy Kościerskiej) itp. Jednak najwięcej czasu zajęła dyskusja na tematy drogowe.

W planach są dwa kolejne obejścia drogowe Chojnic. Pierwsze to skrót pozwalający ominąć ulicę Derdowskiego, Zieloną i Strzelecką, bowiem od skrzyżowania przy Schronisku dla Nieletnich miałaby powstać droga aż do drogi wylotowej na Chojniczki przy Lasku Miejskim. Ułatwiłoby to dojazd do szpitala czy właśnie do Chojniczek.

Drugie obejście to połączenie skrzyżowania przy Modraku, a więc Kościerska-Bałtycka z ulicą Gdańską. Ta inwestycja wiązałaby się z wyburzeniem noclegowni dla mężczyzn oraz sąsiednich domów. Jednak są to wstępne rozmowy i będą jeszcze różne analizy na ten temat.

Są też wspólne projekty i rozmowy powiatu, miasta i gminy Chojnice z marszałkiem, u którego przedstawiciele tych trzech samorządów gościli we wtorek. Nasi samorządowcy zaproponowali m.in. wspólne zaprojektowanie i budowę ścieżki rowerowej między pierwszym skrzyżowaniem na Charzykowy aż do zjazdu na Wolność. Samorządowcy deklarują pokrycie połowy kosztów, druga część kosztów byłaby na barkach marszałka.

Samorządowcy podkreślali też w Gdańsku, że w ostatnich latach województwo nie prowadziło w naszym regionie żadnej dużej inwestycji drogowej. Kluczowymi tematami były remonty dróg 235 z Chojnic w stronę Kościerzyny czyli do granicy naszego powiatu i w kolejnych etapach aż do Kornego oraz 212 czyli odcinka ciągnącego się od Zamartego przez Chojnice i dalej w stronę Bytowa. Te drogi wojewódzkie są w fatalnym stanie.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 15 grudnia 2018  10:59   "CENTRUM SPALIN....JAK ŚCIEZKI ROWEROWE WZDŁUŻ RUCHLIWYCH ULIC"   Rowerzysta

  A co mieli las wykarczować i domy poprzestawiać? pajacowanie, ciesz się z tego co jest, a jak tak drażliwy jesteś to kup sobie to: https://allegro.pl/oferta/maska-antysmogowa-rwb-mask-20-filtrow-zestaw-activ-7686741430

  7
  4
  Odpowiedz
 2. 14 grudnia 2018  19:37   hmm   anonim

  Drugie obejście to połączenie skrzyżowania przy Modraku, a więc Kościerska-Bałtycka z ulicą Gdańską.k.cyt.WIĘC MODRAK JEST WZOROWO USYTUOWANY W SAMYM CENTRUM SPALIN PODOBNIE JAK ŚCIEZKI ROWEROWE WZDŁUŻ RUCHLIWYCH ULIC.SAMO ZDROWIE GRATULUJE POMYSŁÓW.

  11
  19
  Odpowiedz