Zbigniew Smółka z nowym kontraktem

Trener Zbigniew Smółka pozostanie na dłużej w Chojniczance. Szkoleniowiec naszej drużyny podpisał nową umowę obowiązującą do 30 czerwca 2021 roku. Rozpoczął pracę w Chojniczance 6 listopada 2020 roku. Jak dotąd poprowadził zespół w 6 ligowych meczach.

Na zdjęciu od lewej: Dawid Frąckowiak, Zbigniew Smółka i Jarosław Klauzo.   |  fot. mkschojniczanka.pl

Pozytywnie oceniamy dotychczasową pracę trenera Smółki i dalszą koncepcję na prowadzenie zespołu. Przez te kilka miesięcy trener Zbigniew Smółka pokazał, że potrafi odpowiednio kierować zespołem i rozwijać zawodników. W momencie rozpoczęcia współpracy postawiliśmy przed trenerem pewne założenia i dzisiaj widzimy, że drużyna postawiła od tego momentu duży krok do przodu.

- Warto również zaznaczyć, że przerwa między sezonami będzie bardzo krótka. Należy myśleć już nie tylko o tym co będzie w najbliższych tygodniach, ale także w tej dalszej perspektywie. Zależy nam na stabilizacji, dlatego już dzisiaj zdecydowaliśmy się na przedłużenie naszej współpracy z trenerem Zbigniewem Smółką – mówi wiceprezes Chojniczanki, Jarosław Klauzo.

Dla mnie kluczem w podjęciu decyzji o przedłużeniu umowy była spójnosć zdania z zarządem czy dyrektorem sportowym na temat stabilizacji, rozwoju poszczególnych zawodników czy ścisłej współpracy z akademią, która też się prężnie rozwija. Wszyscy jesteśmy zgodni w tych założeniach – komentuje trener Zbigniew Smółka.

Bardzo się cieszę, że udało się nam sfinalizować rozmowy z trenerem Smółką o przedłużeniu umowy. Nasza współpraca układa się wzorcowo. Trener ma niemal identyczne jak ja spojrzenie na funkcjonowanie i budowę drużyny, a w dodatku jest bardzo dobrym fachowcem. Celem naszego klubu na najbliższe miesiące, lata jest postawienie na stabilność i rozwój, a pierwszym i najważniejszym krokiem w tym kierunku było właśnie związanie się na dłużej z trenerem Smółką – komentuje dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA