Zbigniew Smółka nie poprowadzi Chojniczanki w przyszłym sezonie

Zarząd Klubu MKS „Chojniczanka 1930” S.A. podjął decyzję o niekontynuowaniu dalszej współpracy z dotychczasowym pierwszym trenerem Zbigniewem Smółką.

Zarząd klubu z Chojnic podjął w poniedziałek decyzję o zakończeniu współpracy z 48-letnim szkoleniowcem, pod wodzą którego zespół został zdegradowany z pierwszej ligi.   |  fot. mkschojniczanka.pl

Zbigniew Smółka rozpoczął pracę w Chojnicach 6 listopada 2019 roku kiedy zastąpił na tym stanowisku Josefa Petrika i Josefa Petrika juniora. Oficjalny debiut nastąpił w meczu 17. kolejki z PGE Stalą Mielec, który zakończył się porażką 2:0. Łącznie poprowadził żółto-biało-czerwonych w 18 ligowych meczach.

Chojniczanka ligowe zmagania zakończyła na przedostatnim miejscu w tabeli i pożegnała się z rozgrywkami Fortuna 1 Ligi. Bilans trenera Zbigniewa Smółki przy Mickiewicza 12 to 4 zwycięstwa, 2 remisy i 12 porażek. Bilans bramkowy to 22 – 38. Trenerowi Zbigniewowi Smółce dziękujemy za pracę w naszym klubie. Życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej!

Kolejne decyzje kadrowe

MKS „Chojniczanka 1930” S.A. informuje o kolejnych decyzjach kadrowych. Aghvan Papikyan, Marcin Rajch i Kamil Wiktorski w przyszłym sezonie nie będą już reprezentować barw Chojniczanki. Kontrakty wyżej wymienionych zawodników wygasają wraz z końcem lipca i nie zostaną przedłużone.

Aghvan Papikyan trafił do Chojnic latem ubiegłego roku z Olimpii Grudziądz. W barwach Chojniczanki rozegrał 26 meczów w których zdobył 3 bramki.

Marcin Rajch spędził przy Mickiewicza 12 niecały rok. 21-letni skrzydłowy trafił do naszego klubu z Wisły Tczew. Łącznie rozegrał 8 spotkań w których zdobył 1 bramkę.

Kamil Wiktorski dołączył do drużyny w przerwie zimowej z Podbeskidzia Bielsko-Biała. W koszulce z herbem Chojniczanki rozegrał 11 spotkań.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za grę dla naszego klubu i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA