Zawodnicy ChKŻ Chojnice v-ce mistrzami Polski

W Drużynowych Mistrzostwach Polski w Rybniku wystartowało 10 zespołów. W tym Nasza załoga z CHKŻ Chojnice, składająca się z 5 zawodników: Agnieszka Pawłowska, Jeremi Szczukowski, Jan Krawczyk, Marcel Montrymowicz i kapitan zespołu Patryk Kosmalski.

Drużyna ChKŻ Chojnice.   |  fot. (nad.)

Już przed startem poprzeczka została postawiona wysoko, ponieważ broniliśmy tytułu Mistrzów Polski z zeszłego roku. Nie ma tajemnicy, że do Rybnika jechaliśmy po medal, z tym że w składzie z zeszłego roku był tylko doświadczony kapitan. Reszta zawodników to debiutanci na imprezie Mistrzowskiej, ale pełni energii i nadziei w sukces. Zawody rozpoczęliśmy w rywalizacji każdy z każdym.

Warto wspomnieć, że w tym czasie mieliśmy bardzo stabilne warunki. Wyścigi przebiegały bardzo sprawnie a wynikiem eliminacji było wygranie aż 8 z 9 wyścigów i dzięki temu uzyskaliśmy prawo wyboru przeciwnika w ćwierćfinałach. Droga przez ćwierć i półfinały była łatwiejsza po wygranych eliminacjach. Wygrywaliśmy zdecydowanie, ale w tym czasie nasz finałowy przeciwnik nabierał przebojowości i pewności siebie.

Mowa o starciu pomiędzy drużynami z jednego klubu pod wodzą Przemka Strusia z Gdynii , a mianowicie YKP 1, oraz YKP 2.   Ostatecznie finalistą i Naszym przeciwnikiem została drużyna YKP 2. Zgodnie z prognozą pogody im dalej w las, tym wiatru mniej ...  Miało to wpływ na przebieg rywalizacji. Sędziowie z podwójną czujnością wypatrywali niedozwolonych środków napędu tzw. rumplowania i pompowania. Na każdym pontonie było dwóch arbitrów, więc decyzje były przemyślane i słuszne.

Jednak podczas walki, gdy bardzo chcesz wygrać i serce bije szybciej, to ruchu na łódce też jest więcej. Konsekwencją były karne obroty, które były opóźnieniem startu i  dużym utrudnieniem, dla Naszych zawodników. Ostatecznie przegraliśmy rywalizację w finale 3:2, odbierając srebrne medale. Nie zależnie od zajętego miejsca należy docenić profesjonalizm w przygotowaniach Naszych zawodników.

Poziom zaangażowania, był godny naśladowania. Dla trenera dużą przyjemnością było pracować z młodymi ludźmi, którzy w oczach mieli autorytet i wiarę w sukces. To ważne, żeby pomagać młodym i pracowitym sportowcom. Z tego miejsca gratulację złota dla ekipy YKP  Gdynia 2. Tego dnia byliście najlepsi.

Karol Jączkowski ChKŻ

Zapisz