Zawodnicy Boxing Teamu na Mistrzostwach Polski

Pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego oraz Starosty Sokólskiego Piotra Rećko odbyły się Mistrzostwa Polski dziewcząt do lat 18 i chłopców do lat 14 w Sokółce.

Z powodzeniem na mistrzostwach wypadli młodzi zawodnicy Boxing Team.   |  fot. nad.

- Kolejna impreza centralna gdzie ogromny sukces odnosi nasz klub Boxing Team Chojnice. Trzy medale  rangi mistrzowskiej to sporo ,a przecież mogło być jeszcze lepiej   - mówi Prezes tego klubu Andrzej Mielke.

W gronie dziewcząt z bardzo dobrej strony pokazała się Zuzanna Burczyk 54 kg.  która pewnie pokonała swoje przeciwniczki zarówno w walce eliminacyjnej jak i ćwierćfinałowej. Niestety do pojedynku o finał Zuzia nie mogła wystąpić z powodu kontuzji i tym samym zakończyła zmagania na 3 miejscu.

Wśród chłopców brązowe medale przywieźli Hubert Drążkowski 90 kg. który swoje wszystkie  pojedynki do strefy medalowej wygrał na punkty oraz Oliwier Maćkowski 80 kg. który swoje walki do pólfinału wygrał już  w 1 rundzie.

Na piątym miejscu ostatecznie sklasyfikowany został Jakub Reder ,którego zmagania były ozdoba turnieju. W konfrontacji gdzie stawką był co najmniej brązowy medal przegrał stosunkiem głosów sędziowski 3:2.