Zatrzymany złodziej rowerów

Policjanci z Chojnic zatrzymali mężczyznę, który ukradł 5 rowerów o łącznej wartości ponad 5 tysięcy złotych. Stróże prawa przedstawili 34 – letniemu mężczyźnie zarzuty kradzieży. Odzyskali też jeden skradziony jednoślad, który wróci do właściciela.

Za przestępstwo kradzieży grozi mężczyźnie do pięciu lat pozbawienia wolności.   |  fot. KPP

Sprawne działania policjantów z chojnickiego wydziału kryminalnego doprowadziły do zatrzymania podejrzanego o kradzieże rowerów. Po otrzymanych zgłoszeniach w sprawę zaangażowali się chojniccy kryminalni, którzy analizowali szczegóły zaistniałych kradzieży. Ich praca doprowadziła do  ustalenia tożsamości sprawcy tych kradzieży, okazał się nim 34- latek.

Mężczyzna chodził po mieście i kradł wypatrzone prędzej rowery, później sprzedawał je  w rejonie targowiska przypadkowym osobom za 100-150 złotych. Zebrany w sprawie materiał dowody pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów dotyczących kradzieży. 34- latek przyznał się do winy.

Pamiętajmy o tym, aby nigdy nie zostawiać roweru bez żadnego zabezpieczenia. Takie zachowanie to zaproszenie dla złodzieja.

KPP