Zatrzymany sprawca kradzieży usłyszał zarzuty

Kryminalni z Chojnic zatrzymali 27-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o kradzieże i włamania. Według ustaleń mundurowych sprawca z jednej z posesji na terenie miasta ukradł rower wartości blisko 3 tys. złotych.

Za kradzież grozi 5 lat więzienia, a za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.   |  fot. KPP

W minioną środę  kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach pracując nad sprawami kradzieży i włamań, do których doszło w ostatnich kilku dniach na terenie Chojnic ustalili, że związek jednym z tych przestępstw, kradzieżą roweru wartości 3 tys. złotych ma 27-letni chojniczanin. Mundurowi ustalili również, gdzie aktualnie przebywa poszukiwany mężczyzna, którego zatrzymali i doprowadzili do komendy.

Dodatkowo stróże prawa ustalili, że ten sam sprawca miał związek z kradzieżami i włamaniami, których dopuścił się również w ostatnich kilku dniach. Łupem jego był sprzęt elektroniczny i biurowy, a także inne przedmioty. Łącznie straty pokrzywdzeni wycenili na ponad 5 tys. złotych. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia, które już zostało zwrócone właścicielom.

Śledczy ustalili, że zatrzymany mężczyzna najpierw kradł przedmioty, a następnie sprzedawał skradzione mienie, tym samym utrzymywał się z tego oraz przeznaczał na używki. Wczoraj śledczy przesłuchali zatrzymanego mężczyznę, któremu przedstawili zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem.

KPP