Zatrzymany sprawca kradzieży i włamań

Dzielnicowi zatrzymali już po kilkudziesięciu minutach 31- letniego mężczyznę, którego podejrzewali o kradzież kluczy patentowych i telefonu komórkowego z niezamkniętego pojazdu, który stał w garażu na jednej z posesji na terenie gm. Konarzyny.

W związku z tym, że mężczyzna dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy, za popełnione przestępstwa może mu grozić do 15 lat więzienia.   |  fot. ilustracyjne

W tym tygodniu dyżurny przyjął zgłoszenie o kradzieży kluczy patentowych oraz telefonu komórkowego z niezamkniętego samochodu zaparkowanego w garażu na jednej z posesji na terenie gminy Konarzyny. Policjanci, którzy niezwłocznie pojechali pod wskazany adres, ustalili, że pokrzywdzony dzień wcześniej widział nieznanego mu mężczyznę kręcącego się nieopodal miejsca, gdzie doszło do przestępstwa, którego dokładnie opisał.

Policjanci przekazali uzyskane informacje dyżurnemu, który podał drogą radiową rysopis podejrzewanego  do patroli znajdujących się w tym czasie w służbie. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy już po kilkudziesięciu minutach dzielnicowy z tego rejonu, w którym doszło do zdarzenia, zauważył mężczyznę, który przypominał swoim wyglądem tego z podanego wcześniej rysopisu. Mężczyzna ten na widok radiowozu zaczął się bardzo nerwowo zachowywać.

Policjanci natychmiast podjęli czynności służbowe wobec tego mężczyzny. W trakcie legitymowania szybko okazało się, co było tego przyczyną. 31- latek nie dosyć, że był poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie miał do odbycia karę więzienia, to posiadał przedmioty pochodzące z przestępstwa. Policjanci zabezpieczyli różnego rodzaju klucze, telefony, ładowarki do telefonów, gotówkę oraz inne przedmioty. Podejrzewany został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Dodatkowo mundurowi z wydziału kryminalnego w trakcie czynności ustalili, że zatrzymany mężczyzna miał związek z trzema innymi kradzieżami i włamaniami, których dopuścił się w ostatnim miesiącu na terenie gminy Chojnice. Wartość strat, które powstałe w wyniku popełnionych przez 31-latka przestępstw wyniosły blisko 10 tys. złotych. Odzyskane przedmioty przez funkcjonariuszy niebawem wrócą do swoich właścicieli.

Mężczyzna został już przesłuchany przez śledczych i zostały mu przedstawione zarzuty dotyczące kradzieży i kradzieży z włamaniem. Teraz oprócz kary więzienia, którą 31-latek ma do odbycia, musi się liczyć dodatkowo z karą za popełnione przestępstwa, za które grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności z uwagi na fakt, że popełnił je w warunkach recydywy.

KPP