Zatrzymano osoby poszukiwane. Mężczyźni trafili już za kraty więzienia

Wczoraj na terenie Chojnic i Brus policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn. Za jednym z nich sąd wystawił list gończy, a drugiego z nich poszukiwał sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności za uchylanie się od płacenia alimentów.

47-letni chojniczanin jak i 41-letni mieszkaniec gminy Brusy trafili już do Zakładu Karnego, gdzie odbędą zasądzone wyroki.   |  fot. ilustracyjne

Wczoraj podczas pełnienia służby kryminalni w centrum Chojnic zauważyli mężczyznę, której wygląd przypominał osobę poszukiwaną listem gończym. Natychmiast przystąpili do działania i podjęli czynność legitymowania. Dzięki dobrej znajomości wizerunków osób poszukiwanych i tym razem typowanie okazało się prawidłowe.

Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że jest to ta osoba, która od ponad roku poszukiwana była przez wymiar sprawiedliwości listem gończym. 47-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj rano przekonwojowano go do zakładu karnego celem odbycia zasądzonych kar za przestępstwo skarbowe, kradzież oraz niezapłaconą karę grzywny.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali dzielnicowi z Brus, którzy otrzymali informację, że 41-letni mieszkaniec tej gminy, który był poszukiwany do odbycia półrocznej kary pozbawienia wolności za niepłacenie alimentów może przebywać w jednym z mieszkań na terenie Brus. Dzielnicowi zatrzymali również tego poszukiwanego mężczyznę i przewieźli do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzony wyrok.

Zatrzymywanie osób poszukiwanych jest jednym z najbardziej pracochłonnych zadań Policji. Każdy funkcjonariusz podczas legitymowania ma obowiązek sprawdzić bazy danych czy osoba nie jest poszukiwana przez Prokuratury, Sądy czy jednostki Policji. Policjanci zajmujący się poszukiwaniami i identyfikacją osób prowadzą w ciągu roku poszukiwania ponad kilkuset osób zaginionych i poszukiwanych w sprawach kryminalnych. Zatrzymanie tych osób w wielu przypadkach jest jedynie kwestią czasu.

KPP