Zatrzymano do kontroli 105 pojazdów

W miniony weekend funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Chojnicach przeprowadzili na terenie powiatu czynności pod nazwą "Prędkość". Są to cykliczne działania, mające na celu przede wszystkim poprawę stanu bezpieczeństwa na drogach.

Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym w powiecie. Notoryczne przekraczanie prędkości przez kierowców jest bowiem główną przyczyną wypadków.   |  fot. KPP

Podczas kontroli, oprócz przeprowadzanych pomiarów prędkości i badania stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali również stan techniczny pojazdów oraz wymagane uprawnienia do kierowania. Zwracali także uwagę na przestrzeganie obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa oraz korzystanie z przewidzianych urządzeń do przewozu dzieci.

W czasie trzydniowych działań, w których udział wzięło 33 policjantów, zatrzymano do kontroli ponad 105 kierujących, ujawniając 18 przekroczeń prędkości. Za popełnione wykroczenia ich sprawcy w większości zostali pouczeni, natomiast policjanci podczas kontroli uświadamiali ich, jakie zagrożenia niesie nadmierna prędkość.

Przypominamy: jazda z nadmierną prędkością powoduje, że zadania stojące przed kierowcą staja się trudniejsze. Kierowca ma mniej czasu na prawidłową ocenę sytuacji, droga hamowania wydłuża się, a na pojazd działają znacznie większe siły, mogące spowodować utratę kontroli. Jazda z nadmierną prędkością zwiększa ryzyko śmierci oraz ciężkich obrażeń. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i stosowanie się do obowiązujących przepisów!

KPP

Zapisz

 1. 8 sierpnia 2018  08:05   czy to duzo ...   ww

  to 3,2 kontrole na policjanta albo co 1,5 godziny kontrolowany jeden kierowca

  2
  2
  Odpowiedz
 2. 7 sierpnia 2018  22:00   no no   crowe

  bezpieczeństwo znacznie się poprawi gdy znikną dziury z naszych ulic właściwie to już nie dziur tylko japy

  5
  0
  Odpowiedz
 3. 6 sierpnia 2018  21:12   Tylko odblask Cię uratuje   odblask

  A Komendant prezentował w ramach kary swój popisowy film pt: "Bezpieczny przejazd ul. Drzymały w wykonaniu komendanta KPP Chojnice".

  7
  3
  Odpowiedz
 4. 6 sierpnia 2018  12:37   Pouczenie   Wookee

  Wcale nie zeostali pouczenie z dobroci serca tylko ze wzgledu na protest w policji.

  16
  3
  Odpowiedz