Zatrzymanie kierującego jest kwestią czasu ...

Policja informuje, że dziś (10.09.) ok. godz. 5 rano oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, o tym, że od strony Starogardu Gd. w kierunku Czerska jedzie kierowca mazdy. Styl jego jazdy według zgłaszającego wskazywał na to, że kierowca może być pijany.

Kierowca mazdy, podczas gwałtownego manewru nagle zjechał do przydrożnego rowu, wysiadł z auta i zaczął uciekać.   |  fot. red.

Dowiadujemy się, że oficer dyżurny w ten rejon natychmiast skierował policjantów drogówki. Funkcjonariusze zauważyli samochód i od razu próbowali zatrzymać jego kierowcę do kontroli. Pomimo wydawanych przez funkcjonariuszy sygnałów do zatrzymania mężczyzna kontynuował jazdę, przyspieszył i zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli za nim. Kierowca mazdy, podczas gwałtownego manewru nagle zjechał do przydrożnego rowu, wysiadł z auta i zaczął uciekać. Policjanci sprawdzili pobliski teren, komendant jednostki wszczął alarm dla policjantów żeby jak najszybciej zatrzymać kierowcę. - Na  miejscu cały czas  pracowali policjanci, oraz przewodnik z psem tropiącym, którzy szczegółowo ustalają okoliczności zdarzenia i szukają kierowcy auta. Jego zatrzymanie jest kwestią czasu – informuje chojnicka policja.

(red.)