Zatrzymani z narkotykami podczas kontroli drogowych

W niedzielę policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali pojazdem pod wpływem środków odurzających, a także posiadali przy sobie narkotyki. Ponadto u jednego z zatrzymanych w piwnicy znaleziono kilkaset działek dilerskich amfetaminy.

Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz uczestnikom ruchu drogowego poprzez eliminowanie osób posiadających narkotyki oraz kierujących pod ich wpływem jest jednym z głównych celów w działaniach funkcjonariuszy z powiatu chojnickiego.   |  fot. KPP

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali w minioną niedzielę dwóch mężczyzn, którzy prowadzili pojazd mechaniczny będąc pod wpływem środków narkotycznych oraz  posiadali narkotyki. Pierwszą kontrolę pojazdu funkcjonariusze przeprowadzili na ul. Lipowej w Czersku. Podczas legitymowania kierujący zaczął się bardzo denerwować, drżały mu ręce, zaczął się pocić, a pod jego nosem policjanci zauważyli ślady białego proszku, co wzbudziło podejrzenie, że 39 - letni mieszkaniec Czerska może być pod wpływem środków odurzających.

Funkcjonariusze przeprowadzili badanie śliny na zawartość narkotyków, które potwierdziło ich przypuszczenia. Ponadto w trakcie przeszukania pojazdu w podłokietniku funkcjonariusze znaleźli dwa woreczki z białym proszkiem, które zostały zabezpieczone przez policjantów jako dowód rzeczowy. W trakcie dalszej kontroli okazało się również, że mężczyzna nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania samochodami osobowymi. 39 - latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Została również zabezpieczona od zatrzymanego krew do badań laboratoryjnych.

Drugiego mężczyznę policjanci zatrzymali kilka godzin później w jednej z wsi w gminie Czersk. Podczas kontroli kierujący zaczął się dziwnie zachowywać. Mundurowi dokładnie przeszukali auto oraz kierującego i znaleźli przy 42 - letnim mieszkańcu gminy Czersk woreczki z białą substancją. Stróże prawa przebadali go narkotesterem, który wskazał wynik pozytywny. Została także od niego zabezpieczona krew do badań, która potwierdzi fakt kierowania pod wpływem środka odurzającego. W toku dalszych czynności policjanci w jego miejscu zamieszkania w piwnicy znaleźli i zabezpieczyli kilkaset działek dilerskich amfetaminy, które nie trafią już na czarny rynek.

Wczoraj po zebraniu materiału dowodowego 39 - letniemu czerszczaninowi zostały przedstawione zarzuty posiadania narkotyków. W późniejszym czasie po otrzymaniu wyników badań krwi najprawdopodobniej zostaną one uzupełnione o kierowanie pod wpływem środka odurzającego. Dzisiaj policjanci doprowadzą do prokuratury drugiego z mężczyzn, gdzie usłyszy zarzut posiadania i udzielania narkotyków, a także kierowania pod ich wpływem. Ponadto policja wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Za przestępstwo posiadania znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie samochodem pod ich wpływem do lat 2.

KPP

Zapisz

 1. 5 lutego 2019  18:12   Laczkolandia   Bond

  Macie racje znowu Czersk ,jak dragi to tylko tam pewne miejsce.No masakra,tam chyba nie ma normalnych ludzi.Wyrywac chwasty co do jednego.Oby tylko sąd nie dał ***** z małymi wyrokami.

  9
  2
  Odpowiedz
 2. 5 lutego 2019  17:52   Znowu Czersk   anonim

  Co tam się dzieje w tym Czersku..Bezprawie.. Miasto narkotyków.. Kiedyś laczkarze a teraz dilerzy..haha ale jaja

  9
  1
  Odpowiedz
 3. 5 lutego 2019  16:48   Hehe laczkarz z białym ...   anonim

  Hehe laczkarz z białym proszkiem pod nosem buahaha. Dobrze, że nie zapomniał rurki z nosa wyjąć haha

  10
  1
  Odpowiedz
 4. 5 lutego 2019  13:43   Patole ! Powyrywać wszystkie ...   anonim

  Patole ! Powyrywać wszystkie chwasty !

  12
  2
  Odpowiedz