Zatrzymani sprawcy rozboju

Zaledwie kilkanaście godzin potrzebowali policjanci z Komisariatu Policji w Czersku, aby zatrzymać osoby podejrzane o dokonanie rozboju na ekspedientce sklepu spożywczego w Łubnej

W samochodzie zaparkowanym przy sklepie (w pobliżu krzyża) czekał kompan sprawcy rozboju. Mężczyźni odjechali w kierunku Czerska. Zostali już ujęci przez policję. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.   |  fot. red.

W piątek (10.11.) w godzinach przedpołudniowych kryminalni z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 31 lat podejrzewanych o dokonanie rozboju na ekspedientce sklepu spożywczego w Łubnej.  Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w czwartek (9.11.) około godziny 17-tej.

Tego dnia jeden ze sprawców wszedł do sklepu w Łubnej, gdzie początkowo chciał zakupić piwo, po czym nagle zażądał wydania pieniędzy, a kiedy ekspedientka z obawy o własne życie wskazała szufladę pod ladą, ten prysnął jej gazem w oczy, wyjął pieniądze ze sklepowej kasy i wybiegł ze sklepu, gdzie w aucie czekał na niego jego kompan.

Sprawą napadu na sprzedawcę sklepu natychmiast zajęli się policjanci z czerskiego komisariatu. Poczynione przez nich ustalenia i zebrany materiał operacyjny pozwoliły wytypować osoby podejrzewane o dokonanie tego przestępstwa. Do zatrzymań mieszkańców gminy Czersk doszło wczoraj na terenie dwóch powiatów. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi, gdzie spędzili noc. Ponadto okazało się, że 22 - latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Zatrzymani dzisiaj (11.11.) przedpołudniem usłyszeli prokuratorskie zarzuty, jednemu z nich 22 - letniemu mężczyźnie za popełnienie przestępstwa rozboju z użyciem środka obezwładniającego grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Decyzją sądu został wobec niego zastosowany środek zapobiegawczy w postaci  trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania. Drugi ze sprawców może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

KPP

Zapisz