Zatrzymać smog w Chojnicach i nie tylko

Dzieci oraz młodzież z chojnickich szkół oraz członkowie i sympatycy stowarzyszenia „Chojnicki Alarm dla Klimatu” uczestniczyli dziś na Starym Rynku w happeningu ekologicznym „Stop smogowi”.

Dziś w Chojnicach odbył się happening ekologiczny „Stop smogowi”.   |  fot. olo

Poprzez happening organizatorzy z „Chojnickiego Alarmu dla Klimatu” chcieli zwrócić uwagę na problem zanieczyszczenia powietrza smogiem w Chojnicach – stąd ubrane przez uczestników maseczki oraz przedstawione hasła na transparentach. Apelowano też do władz o działania w celu zmniejszenia smogu w mieście.

Tekst i fot. (olo)


 1. 26 stycznia 2020  22:09   Do "Dowgird" - wynika, że należy Ciebie podać na policje bo bijesz własne dzieci   D

  i stosujesz przemoc oraz utrudniasz szkole edukację Twoich dzieci. To się podaje na policję i do MOPS-u oraz informuje się dyrektora szkoły, że rodzic by kazać dzieciom sie nie uczyć bije je i karze oraz mści na nich za ich własną naukę i uczestnictwo w życiu i społeczności szkoły i rówieśników. To zapewne ten sam pan karze dzieci za szczepienie się inza stosowanie prezerwatywy. Potem mamy nieuleczalne choroby, epidemie, i ostatnią epidemię chorób przenoszonych drogą płciową.

  0
  0
 2. 23 listopada 2019  12:32   Wypisalbym dziecko z takiej szkoly (1)   Dowgird

  Gdyby mi jakiś jeden baran z druga baranica zawlekli dziecko na ulicę po pysku bym dał kretynom. Za nauczanie się brać nieroby a nie robienie dzieciakom g....z mózgu!

  19
  14
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 23 listopada 2019  18:17   Twoje dzieci Ci podziękują ...   anonim

   Twoje dzieci Ci podziękują jak będą się niebawem dusić gównem z powietrza ;) Będą dumne z takiego tatusia.

   3
   9
 3. 23 listopada 2019  12:08   Hipokryzja   M. S.

  Z jednej strony manifestują z maskami i transparentami zwracając uwagę na zanieczyszczenie środowiska z drugiej ... sami je dla swojej wygody i komfortu zanieczyszczają. Czy nasze dzieci chętnie noszą ciuchy z bawełny lub lnu ? Buty ze skóry ? Nie ! To muszą być modne, napełnione chemią rzeczy wyprodukowane i sprowadzone z Chin . Od A do Z bardzo ekologiczna sprawa ! Te rzeczy nie są sprowadzane żaglówkami ani na tratwie ! Naprawdę ! Większość naszych młodocianych „ ekologów „ nie potrafi wyobrazić sobie dzisiaj życia bez telefonu komórkowego ( my również ). Gdzie i z czego są wyprodukowane ? Skąd bierze się prąd do ich ładowania ? Mój poprzednik już wspomniał: dzieci są kilka razy dziennie „ szoferowane „ między szkołą, zajęciami pozalekcyjnymi jak sport, muzyka, nauka języków, korepetycje i domem. Osobiście też wolę wsiąść pod domem do auta niż wcześniej wstać, wyczekiwać na przystankach aby z przesiadkami dotrzeć do celu. W Niemczech dzieciaki manifestują w piątki ( dlaczego nie w sobotę lub niedzielę ? )z Gretą dla lepszego klimatu ... na wycieczki szkolne i urlopy wybierają jednak „ ekologiczną „ podróż samolotem lub statkiem. Elektryczne artykuły gospodarstwa domowego wywożone są masowo do Afryki, gdzie spalane są „ ekologicznie „ na wysypiskach śmieci w celu uzyskania znajdujących się w nich drogocennych metali. Tam nie chcą nic na temat klimatu wiedzieć. Przykładów można jeszcze przytaczać bez końca. Faktem jest, że trzeba COŚ robić dla ratowania klimatu. Mądrze i przemyślanie .Faktem jest również, że przyzwyczailiśmy się do wygody i luksusu i ciężko nam z tego zrezygnować.

  22
  2
 4. 23 listopada 2019  11:40   hahahahahahahaha   Myslacy obe*****tor

  Patrzac na foty na innych tez portalach ,widac kto za tymi "marszami" stoi . Ci sami co "czarne marsze","konstytucja" itd.itp. Tamto nie wyszlo to nastepny cyrk.Czakamy na wiecej .

  15
  11
 5. 22 listopada 2019  16:00   Czego wy te dzieci uczycie? (3)   psss

  Czego wy te dzieci uczycie? Ktoś wytłumaczył im jak wygląda klimat? Za co płacimy śmiesznej uni opłata smogowa? Jak ogrzewają ich rodzice i dziadkowie domy? W jakim kierunku zmierza gospodarka klimatyczna kraju? Program czyste powietrze kuleje w/g uni? I jeszcze jedno zasadnicze pytanie kur... bo nie wytrzymam czy do licha do szkoły jeżdżą? Z buta rowerami, hulajnogami a może autami i autobusami na ropę czy benzynę weźcie się za klimat wokół swojego otoczenia!? Przykład Tereski co tak media ją pokazywały na szczytach klimatycznych oczywiście dziewczynka podstawiona a jak szczyt przenieśli ze stanów do europy to jak ona tam się dostała na delfinach? hmmm? Dzieciak ze szkół usłyszeli lekcji nie będzie i tyle happy że nie trzeba się uczyć . Brawa dla nauczycieli niech zgadnę Lewaków i jeszcze podwyżki wam dać hahaha

  28
  21
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 22 listopada 2019  20:48   mhm   anonim

   Niech uczą się w szkołach mają od tego przedmioty a nie manifestować na ulicy nie mając pojęcia co robią tylko krzycząc puste hasła i tak nic to nie zmieni jak nie zaczną od siebie i swoich rodzin. Jaki sens wymagać od kogoś czego samemu się nie przestrzega. Hipokryzja

   16
   4
  • 22 listopada 2019  20:34   Ok boomer   Koszna

   Brednie typowego Janusza. Lewaki mu dzieci lewaczą. Zgroza panie. Za klimat i smog to ma się rząd wziąć, po to ich ludzie wybierają.

   7
   14
  • 22 listopada 2019  17:20   Smog   anonim

   Dzieci się uczy że jak będą palić byle czym w piecach to potem będą to wdychali. I ich sąsiedzi też. I potem będą mieli choroby. Jakoś nie jest to związane z polityką. Tak jak jesz byle co to potem zwiększasz szanse na chorowanie. Chyba nie jest to takie trudne do zrozumienia?

   9
   11
 6. 22 listopada 2019  15:22   Znowu dopuszczacie   Lekarz

  tego niespe...... do głosu, poniżej 6 komentarzy pajaca który uciekł ze sanatorium w którym nie ma klamek.

  11
  6
 7. 22 listopada 2019  14:59   hahahahaha (1)   Ekolog

  Kabaret , jeszcze dzieci w to wciagaja .... wstyd !!!

  30
  20
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 8. 22 listopada 2019  14:47   Chojniccy radni zamiast ...   anonim

  Chojniccy radni zamiast walczyć ze smogiem /nie robią absolutnie nic/ sami przyczyniają się do dewastowania klimatu, podgrzewając murawę na stadionie.

  34
  18