Zasłabł za kierownicą i uderzył w inne pojazdy

Kierujący i pasażerka jadąca osobowym volkswagenem trafili do szpitala, po tym, jak jadący od strony ul. Jana Pawła II nieoczekiwanie najechał na zaparkowany przy ul. Filomatów samochód i zjechał na przeciwległy pas ruchu.

Do wypadku przy ul. Filomatów doszło ok. godz. 13. Kierujący volkswagenem i jego pasażerka trafili do szpitala.   |  fot. red.

W rezultacie uderzył jeszcze w trzy inne stojące pojazdy osobowe. Około godziny 13 dyżurny chojnickiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na ul. Filomatów w Chojnicach. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący samochodem vw 74-letni mieszkaniec Chojnic zasłabł za kierownicą, zjechał na prawe pobocze, gdzie uderzył w zaparkowane pojazdy skodę, peugeota i mercedesa.

Zaparkowana skoda w wyniku zdarzenia uderzyła w kolejny zaparkowany samochód marki ford. Jak ustalili policjanci kierujący był trzeźwy. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Pracujący przy tym wypadku funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przeprowadzili oględziny pojazdów. Policyjny technik wykonał zdjęcia, szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione ślady. Funkcjonariusze zatrzymali również prawo jazdy kierującemu vw. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

Najprawdopodobniej przyczyną wypadku było zasłabnięcie kierującego. Apelujemy, wsiadając za kierownicę bądźmy wypoczęci i stosujmy się do przepisów obowiązujących na drodze!

KPP (red.) Fot. KPPSP Chojnice