Zaproszenie do teatru

12 lutego (piątek) o godz. 19.00 w ChDK spektakl teatru Kreatury z Gorzowa Wielkopolskiego "Miejski Kraul". Projekt współfinansowany przez UM i Starostwo Powiatowe

Fragment spektaklu.

Reżyseria: Przemek Wiśniewski, scenografia: Zbigniew Siwek, opracowanie muzyczne: zespół. Obsada: Marta Andrzejczyk, Justyna Cieciura, Karolina Kalbarczyk, Ewa Pawlak i Przemek Wiśniewski.
Krakowski pisarz młodego pokolenia - Sławomir Shuty - opisał życie w średnim mieście. Publiczność ogląda sceny z życia mieszkańców zwyczajnego blokowiska. Podpatrują ich podczas rozmów, kłótni, dyskusji na tematy ważne i bardzo ważne. Widzowie uczestniczą w ich życiu i biernie obserwują dylematy bohaterów, którzy stają w sytuacjach wcale nie aż tak bardzo nam obcych. Widzimy Polskę taką, jaka jest w swoim domu, w czterech ścianach, gdzie do woli można prać własne brudy. To Polska w przydeptanych papciach i podomce - zakompleksiona, ale przekonana o swoich wielkich możliwościach, które, na skutek wielu niekorzystnych czynników, są niewykorzystane. Ale jeśliby tylko nadarzyła się okazja, to "wszystkim by pokazała, co może".
Spektakl zaistniał na wielu prestiżowych przeglądach teatralnych. Koszt biletu dzięki dofinansowaniu tylko 8 zł..  
 
g.sz

  1. 13 lutego 2010  12:21   Spektakl był świetny, z ...   Madzia

    Spektakl był świetny, z niecierpliwością czekam na ponowne pojawienie się teatru Kreatury w Chojnicach!

    0
    0