Zapisy do Zespołu Pieśni i Tańca „Bławatki”

W nowym roku szkolnym Zespół Pieśni i Tańca „Bławatki” serdecznie zaprasza miłośników folkloru do udziału w piątkowych próbach.

W sierpniu 2019 roku zespól zaprezentował się na „Balcan Folk Fest” w Varnie (Bułgaria), gdzie zatańczył obok zespołów m. in. z Serbii, Chorwacji, Czarnogóry, Grecji i Macedonii.   |  fot. ChCK

"Bławatki" serdecznie zapraszają dzieci i młodzież do wspólnego grania, śpiewania i podróżowania. Próby zespołu odbywają się w każdy piątek o godz. 16:30 w małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach. Kontakt do zespołu: Leszek Karasiewicz tel. 694 861 756

Zespół Pieśni i Tańca „Bławatki” istnieje od 27 lat, tworzą go dzieci, młodzież i dorośli. Podczas występów zespołowi towarzyszy i akompaniuje Kapela „Bławatek”. Żywiołowy taniec , śpiew i muzyka, którą „Bławatki” prezentują, ukazuje dawne życie mieszkańców pięknej kaszubskiej krainy. W okresie swojej działalności zespół zaskarbił sobie duże uznanie, o czym świadczą przyznane mu nagrody i wyróżnienia, m.in. I miejsce w Międzynarodowym Przeglądzie Krajów Nadbałtyckich Ku Czci Królowej Pomorza w Piasecznie, I miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Dziecięcych w Skierniewicach.

Zespół jest laureatem nagród „Złotej Kluki” w Słupsku, „Złotego Niedźwiedzia” w Kościerzynie i dwukrotnie „Złotego Tura” podczas Przeglądu Pieśni, Tańca, Muzyki i Gawędy Kaszubskiej w Chojnicach. Zespół i kapela są ambasadorami kultury kaszubskiej prezentując ją w kraju i poza jego granicami. Bławatki występowały w Niemczech, Słowacji, Litwie, Węgrzech, Francji, Belgii, Białorusi, Hiszpanii, Włoszech, Turcji i na Ukrainie.

Ł. Sajnaj

  1. 1 października 2019  17:07   Chojnice to nie Kaszuby!!!   Donald Tusk :)

    Chojnice to nie Kaszuby!!!

    2
    1