Zapisane w pamięci trwa. 150 lat rodziny Sikorskich

W GCK Domu Kultury w Łęgu, odbyła się promocja książki Henryka Sikorskiego "Zapisane w pamięci trwa. 150 lat rodziny Sikorskich".

Autor przedstawił dzieje rodziny Sikorskich na przestrzeni minionych 150 lat. Przybliżył też życie społeczeństwa w miejscowościach Łąg i Czersk na przestrzeni minionych lat.   |  fot. nad.

Pan Henryk, emerytowany nauczyciel czerskiego LO, a także wieloletni samorządowiec oraz Zasłużony Obywatel Czerska, nieprzypadkowo wybrał Łąg na miejsce premiery książki. Stąd właśnie pochodzi rodzina autora, a także on sam mieszkał tu przez wiele lat. Spotkanie, po powitaniu Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Czersku Małgorzaty Skwarek, rozpoczęło się od przemowy ks. dr Zdzisława Ossowskiego Proboszcza parafii św. Rocha w Osieku, który był uczniem autora.

Wśród wielu przybyłych gości byli m.in. członkowie rodziny, oraz przyjaciele z młodzieńczych lat. Ciepłym słowom i gratulacjom, w kierunku pisarza, nie było końca. Rodzina Sikorskich zadbała również o smaczny poczęstunek, który wykonał  Ryszard Ossowski z "Na fali", można było także nabyć książkę oraz poprosić autora o dedykację.

Oprawą artystyczną zajęli się, harcerze z 30 DH "Zieloni" im. Ignacego Sikorskiego z Łęga. Patron naszych harcerzy również należał do rodziny Pana Sikorskiego.W Czersku promocja książki Henryka Sikorskiego "Zapisane w pamięci trwa. 150 lat rodziny Sikorskich" odbędzie się 21 marca o godz. 17.00 w Gminnym Centrum Ku Kultury.

D.K. Łąg