Zamontują panele w gminie Chojnice

Miejscowa firma Wiatro - Solar wykona większość instalacji paneli fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych w gminie Chojnice. Firma z Chojniczek – z siedzibą w Chojnicach – wygrała trzy największe części z czterech.

Mikołaj Szymoniak z firmy Wiatro-Solar i wójt Zbigniew Szczepański po podpisaniu umowy na montaż paneli fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych w gminie Chojnice. Jedna z instalacji znajdzie się też na budynku wójta w Silnie.   |  fot. (olo)

Dziś w urzędzie gminy przedstawiciele dwóch firm Wiatro-Solar z Chojnic (firma znajduje się w Chojniczkach) oraz Columbus Energy z Krakowa podpisali umowy z wójtem gminy Chojnice na montaż 182 instalacji fotowoltaicznych na budynkach mieszkańców gminy Chojnice.

Aż 165 (o pomocy 3,4 i 5 kW) – za kwotę 2,5 mln zł - zamontuje firma Wiatro-Solar, a gdyby nie błąd we wniosku to ta firma wygrałaby wszystkie części zamówienia. Ostatecznie jednak, ostatnią, najmniejszą część na 17 instalacji o mocy 2 kW (za 143 tys. zł) wykona firma Columbus Energy.

Montaże rozpoczną się już na dniach. Jako pierwsi nowych instalacji mogą spodziewać się mieszkańcy Chojniczek i Charzyków, a w dalszej kolejności pozostali. Najwięcej paneli zostanie zainstalowanych od lipca do końca września. Czas na wykonanie zadania firmy mają jednak do końca roku.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 28 czerwca 2019  16:52   Firemka z kapitałem ... (1)   Charzykowianin

  Firemka z kapitałem zakładowym 5.000 PLN mega kontrahent. Jakieś gwarancje finansowe ? Jakiś depozyt gwarancyjny? Jakaś hipoteka na zabezpieczenie?

  16
  4
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 30 czerwca 2019  07:05   100/100   antek

   To jest dziwne,że firma bez dorobku otrzymuje robotę za tak ciężkie pieniądze ...... ciekawe co zrobi wójt jak mu spartolą robotę na dachu.

   2
   1
 2. 27 czerwca 2019  23:19   Tylko szkoda   kld6003

  Szkoda, że takich programów nie mogą doczekać się mieszkańcy gmina miejskiej. Skąpo na wymianę piecy i brak zaangażowania w fotowoltaikę. Szkoda

  7
  1
  Odpowiedz